خبرخور

۲۰۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند کشور تامین شد

سید جواد حسینی روز چهارشنبه درحاشیه اهدای ۲۴۱ تبلت به دانش آموزان استثنایی استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: افزون براین برای تامین تبلت بیش از یک میلیون دانش‌آموز هم در قالب تفاهم‌نامه با بیش از ۲۷ استاندار به صورت مشارکتی تامین اعتبار شده‌است.

وی بیان کرد: با توجه به راه‌اندازی پویش‌های مختلف و حضور خیران در این اقدام خداپسندانه انتظار می‌رود از نظر تامین اعتبار برای خرید تبلت‌های دانش‌آموزی مشکلی وجود نداشته باشد.

حسینی ادامه داد: در زمان حاضر۷۰ درصد دانش‌آموزان از شبکه شاد استفاده می‌کنند و آموزش و پرورش توانست با استراتژی تداوم آموزش، انعطاف آموزش و پوشش حداکثری در دوران کرونا از تجمع دانش‌آموزان در مدرسه‌ها جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: با این وجود ۳۰ درصد از دانش‌آموزان عادی و بیش از ۳۰ درصد از دانش‌آموزان استثنایی از تجهیزات هوشمندی که بتوانند از این بستر استفاده کنند، محروم هستند.

حسینی ادامه داد: امروز هر تبلت برای دانش‌آموازان به عنوان یک مدرسه، آزمایشگاه وکتابخانه به شمار می‌رود در همین ارتباط تلاش می‌شود با بهره‌گیری از همه امکانات دولتی، عمومی و مردمی ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تهیه پنج میلیون دستگاه تبلت اقدام شود.

وی یادآور شد: استان‌های بوشهر و یزد توانسته‌اند ۶۰ درصد نیاز دانش‌آموزان به تبلت را تامین کنند و از جمله استان‌های پیشرو در این بخش به شمار می‌روند.

حسینی تاکید کرد: تلاش می‌شود تبلت‌های فنی و مفید با نصب سیستم‌هایی که آنها را مصون و ایمن می‌کند، برای دانش‌آموزان تهیه شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: این سازمان مولود انقلاب اسلامی است و از سال ۷۰ تاکنون پوشش تحصیلی این دانش‌آموزان به بیش از ۱۸ برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۸۲ هزار دانش‌آموز استثنایی در هفت گروه آموزشی در یکهزار و ۶۰۰ مدرسه در کشور مشغول به تحصیل هستند.

حسینی با اشاره به مدرسه‌های پذیرا گفت: در این مدرسه‌ها گروهی از دانش‌آموزان استثنایی که از هوش عادی برخودارند در کنار دیگر دانش‌آموزان مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر۷۰ هزار دانش‌آموز در ۲۱ هزار مدرسه پذیرا مشغول به تحصیل هستند و ۸۵۰ هزار مدرسه استثنایی ویژه پشتیبان این مدرسه‌ها هستند.

افتتاح نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دوره متوسطه فنی و حرفه‌ای و افتتاح باشگاه پیشکسوتان از جمله دیگر برنامه‌های رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در استان بوشهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا