خبرخور

۱۸پایگاه حفاظتی از مکان‌های تاریخی استان کرمان حراست می‌کنند

به گزارش ایرنا سرهنگ سید علی حسینی شامگاه سه شنبه در نشست با جمعی از فعالان میراث فرهنگی استان کرمان افزود: با توجه به پرشماری آثار تاریخی در این استان برای صیانت مطلوبتر  از این مکان های به امکانات زیرساختی ، تجهیزاتی و نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد .

وی گفت : گرچه تعداد ۱۳۰نفر میراث بان به صورت افتخاری برای همکاری با این حوزه اعلام آمادگی کرده اند ولی هنوز برای حراست از هفت اثر  جهانی ، ۷۰۰ اثر ثبت ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی نیازمند نیرو و امکانات بیشتری هستیم .

حسینی تصریح کرد: طرح استفاده از میراث‌بانان افتخاری به‌منظور مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تسهیل روند انتقال مفاهیم به مردم در راستای احترام و صیانت از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در استان در حال اجرا است.

وی همچنین گفت : افراد علاقه مند به شرکت در طرح افتخاری میراث بان می توانند به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراجعه کنند تا زمینه همکاری آنها فراهم شود.

استان تاریخی کرمان با داشتن هفت اثر جهانی ، بیش از ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور و یکی از محورهای اساسی توسعه این استان محسوب می شود که نیازمند توجه بیشتر و جدی تری است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا