خبرخور

۱۶ اسفند، برنامه تلویزیونی پایان ناباروری

۱۶ اسفند، برنامه تلویزیونی پایان ناباروریبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ در این قسمت از برنامه، آقای دکتر محمدرضا صادقی، جنین‌شناس و رئیس پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا درباره علم جنین‌شناسی و کاربرد‌های آن در درمان ناباروری توضیح می‌دهند.
جنین‌شناسی (embryology) دانشی در زمینه بررسی تکامل جنین از زمان بارورسازی تخمک است. واحد جنین‌شناسی بخش مهم و کلیدی مراکز درمان ناباروری است که فعالیت‌های این واحد متمرکز بر سه هدف اصلی است؛ هدف نخست، درمان زوج‌هایی است که به استفاده از روش‌های کمک‌باروری مانند IVF، ICSI و IUI نیاز دارند.
هدف دوم در واحد جنین‌شناسی کمک به زوج‌هایی است که لزوماً مشکل ناباروری ندارند بلکه فرزندی با جنسیت خاص می‌خواهند و یا سابقه نوعی بیماری ژنتیکی یا مادرزادی در خانواده آن‌ها وجود دارد که آن‌ها را دواطلب انجام PGD یا تکنیک تشخیص ژنتیکی قبل از کاشت جنین می‌کند.
هدف سوم این واحد حفظ باروری در افرادی است به هر دلیلی در معرض خطر کاهش یا از دست دادن قدرت باروری قرار دارند. برای حفظ باروری، خدمات فریز تخمک، اسپرم، جنین و یا بافت بیضه و تخمدان در واحد جنین‌شناسی انجام می‌شود.
برنامه تلویزیونی پایان ناباروری زنان که با مشارکت گروه دانش شبکه چهار سیما و پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا تولید می‌شود، به ابعاد مختلف سلامت باروری و ناباروری می‌پردازد.
سری جدید این برنامه، با بخش‌های جدید و متنوع، مانند کلاس ناباروری و گفتگو با زوج‌های نابارور، به تهیه‌کنندگی مرجان بیات و با اجرای مینا هاشمی و مجتبی حصامی، شنبه‌ها ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا