خبرخور

۱۳۵ پروژه گردشگری در کشور افتتاح شد

به گزارش ایرنا، وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این آئین افزود: این پروژه‌ها شامل هشت پروژه در استان بوشهر، ۹۳ پروژه در استان گلستان، ۱۹ پروژه در استان خوزستان و تعدادی دیگر در استان‌های سمنان، اصفهان، ایلام، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و همدان است.

علی اصغر مونسان اضافه کرد: با افتتاح این پروژه‌ها سه هزارو ۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه شده است .

وی یادآورشد:  همه به این موضوع اذعان دارند که در دولت تدبیر و امید حجم سرمایه‌گذاری بسیار بالایی در بخش گردشگری شده و این صنعت در کشور احیا شده است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که در سال ۹۸ بدلیل ویروس کرونا  حوزه گردشگری به شدت خسارت دید اما با تدابیراتخاذ شده روند رو به رشد این صنعت در کشور مدیون همکاری دولت است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در دولت دوازدهم ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح شده که در میان این پروژه‌ها ۴۰۸ باب هتل بهره برداری شد که در نوع خود یک رکورد به شمار می رود.

به گفته مونسان این وزراتخانه با کمترین اتکا به بودجه دولتی نسبت به سایر وزراتخانه‌ها و با ایجاد اقتصاد مردم پایه به وظایف خود عمل می‌کند و راندمان این وزارتخانه براساس داده و ستاده قابل توجه بوده است.

وی با بیان اینکه انجام پروژه‌ها به وسیله مردم و ایجاد اقتصاد مردم پایه کمی دشواری دارد اما در صنعت گردشگری این اتفاق افتاده است، گفت: اعتقاد دارم بسیاری از پروژه‌های دولتی این امکان برای آنها فراهم است که از سوی مردم و با سرمایه آنها اجرا شوند.

مونسان اضافه کرد: در زمان حاضر ۲هزار و ۵۲۷ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۶۰ هزار میلیارد تومان در حال اجراست که در میان این پروژه‌ها۶۷۰ باب هتل و ۱۷۵ باب هتل چهار و پنج ستاره در کشور در حال اجرا است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: با همین بودجه اندک تلاش شده به زیرساخت‌های گردشگری به ویژه در روستاها پرداخته شود و اقتصاد این مناطق در دولت تدبیر و امید پویا شده است.

وی ادامه داد: در روستایی در اطراف نیک شهر تامین آب و برق روستا و برخی مناطق دیگر حتی راه روستاها نیز با اندک بودجه ای که در اختیار این وزارتخانه بوده انجام شده است.

به گفته مونسان در ۱۰ ماه سال ۹۸و قبل از شیوع ویروس کرونا، آمار گردشگری خارجی با هشت میلیون و ۸۶۰ هزار نفر رکورد زد.

وی یادآورشد: امروز گردشگری کشور دیگر مبتنی صرف به میراث فرهنگی و تاریخی نیست بلکه معاونت گردشگری با تنوع محصولات گردشگری از جمله اجرای پروژه‌های متنوع شامل اقامتگاه‌های مختلف از جمله بومگردی‌ها گردشگری توسعه یافته است.

مونسان گفت: ترم جدیدی از سال گذشته به نام بوتیک هتل‌ها در کشور شروع شده و ادامه دار است و در این فضاها با ۱۵ تا ۲۰ اتاق خدماتی با کیفیت هتل های پنج ستاره به گردشگران ارائه می‌شود.

وی در خصوص کاروان‌سراها گفت: کاروان‌سراهایی در کشور وجود داشت که بسیاری از آنها از بین رفته و یا تخریب شده بودند و امروز ترم جدیدی در گردشگری کشوربه نام هتل کاروان سراها ایجاد شده‌اند.

مونسان در خصوص افتتاح هشت پروژه گردشگری و میراث فرهنگی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بوشهر گفت: افتتاح نخستین هتل پنج ستاره در شهرستان کنگان با یک هزار تخت از جمله این پروژه‌ها است که با بهره برداری از آن دولت به وعده خود در خصوص احداث هتل پنج ستاره در استان بوشهر عمل کرده است.

وی بیان کرد: همچنین احداث یک باب هتل پنج ستاره دیگر و یک هتل چهار ستاره با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله دیگر اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این استان است.

مونسان افتتاح موزه منطقه ای بوشهر، خانه صنایع دستی  و مجتمع‌های گردشگری را از دیگر طرح‌های افتتاحی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا