خبرخور

یک میلیون بستری بیماران کرونایی در کشور

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر قاسم جان بابایی، از نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی نظام سلامت کشور نام برد و گفت: اگر ایثار و از خودگذشتگی کادر بهداشت و درمان کشور در این یک سال کرونایی نبود، نمی‌توانستیم در خدمت به مردم و بیماران سربلند باشیم.
وی با اشاره به زیرساخت‌های نظام سلامت کشور و حجم زیاد مراجعات به بیمارستان‌ها در یک سال گذشته، افزود: قطع به یقین با این زیرساخت‌ها امکان ارائه این حجم از خدمت وجود نداشت، اگر نیروی انسانی از خودگذشتگی نمی‌کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام اینکه در پاندمی کرونا بیش از یک میلیون بستری در کشور انجام شد، سهم استان تهران را بالغ بر ۱۷۰ هزار مورد بستری دانست و گفت: این حجم از ارائه خدمات تنها به واسطه نیروی انسانی که در بیمارستان‌ها داریم، امکان پذیر شده است که باید قدردان زحمات و ایثارگری‌های آن‌ها باشیم.
دکتر جان بابایی با اشاره به شیوع ویروس انگلیسی در کشور و شعله ور شدن بیماری کرونا در برخی از نقاط کشور، افزود: انتظار می‌رود با توجه به خستگی کادر درمان و مدافعان سلامت در طول این یک سال مبارزه با این ویروس، مردم هم با رعایت شیوه نامه‌ها و پرهیز از رفتار‌های اجتماعی که منجر به تشدید بیماری می‌شود، قدردان زحمات مدافعان سلامت باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا