خبرخور

یک تخت خالی هم نداریم

به گزارش خبرنگار سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما ، آقای دکتر حمید عمادی در گفتگو با رسانه ها ، افزود: بیمارستان‌های دولتی کاملا پر است، بیمارستان‌های خصوصی هم فقط برای کسانی است که واقعا پول دارند و فقط بیمارانی که پول دارند‌ می‌توانند به بخش خصوصی بروند و از خدمات بیمارستان‌های خصوصی استفاده کنند. باید حداقل ۱۰۰ میلیون تومان پول داشته باشند البته اکنون وضعیت طوری شده که بیماران زیادی با ۱۰۰ میلیون تومان پول در جیب هم در بیمارستان خصوصی جا پیدا نمی‌کنند.
 
یک تخت خالی هم نداریم
 
 رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: تعداد بیماران کرونا بسیار زیاد است، همیشه تعداد زیادی بیماران پشت نوبت برای بستری داریم، نه تنها همه آی سی یو‌ها پر است بلکه تحت عادی بستری خالی هم نداریم، نمی‌توانیم در بیمارستان‌های دولتی جوابگوی مردم باشیم و واقعا داریم فلج می‌شویم.
 

دو هفته محدودیت کافی نیست 

دکتر عمادی  ادامه داد: دو هفته تعطیلی فقط می‌تواند مقداری شدت بار بیمارستان‌ها را کم کند، به هیچ وجه در این دو هفته مشکل کرونا تمام نمی‌شود، فقط شاید یک مقدار فشار کار بیمارستان‌ها کم شود، قطعا در این مدت هم امکان اینکه همه جا را ببندند نیست.

وی گفت: تعطیلی کامل مزایا و عوارضی دارد که باید جامعه شناسان، روانشناسان و اقتصاددان‌ها بررسی کنند، اما کادر پزشکی واقعا خسته شده اند و بیمارستان‌ها هم دیگر توان پذیرش ندارند.

 
رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: در رسیدن به این وضعیت همه مقصر هستند، هم مردم و هم مسئولان، اصول بهداشتی جدی گرفته نشده و البته در حوزه بهداشت و پیشگیری کار‌های خیلی بیشتری باید انجام شود، برخی مسئولان تقصیر را به گردن مردم می‌اندازند و می‌گویند مردم رعایت نمی‌کنند، مردم هم مسئولان را مقصر می‌دانند و می‌گویند با متخلفان باید برخورد شود، اما واقعیت این است که همه مقصر هستیم.
 
یک تخت خالی هم نداریم

وی افزود: یک مشکل اساسی هم این است تعداد تخت بیمارستانی کشور به نسبت جمعیت در کشور بسیار کم است و در سال‌های گذشته اقدام کافی برای افزایش سرانه تخت بیمارستانی انجام نشده و امروز آثار این کمبود را در بحران کرونا بیشتر احساس می‌کنیم.

دکتر عمادی گفت: در این وضعیت معلوم است که بیمارستان‌ها نمی‌توانند جوابگو باشند و البته میزان مرگ و میر هم نسبت به مبتلایان در ایران خیلی بالاست یک مقدار به خاطر این است که به میزان لازم تست انجام نشده و یک مقدار هم به این خاطر است که امکانات و تخت بیمارستانی کافی نداریم.

 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا