خبرخور

گفتمان سازی با محوریت قرآن، هدف جشنواره آیات

گفتمان سازی با محوریت قرآن، هدف جشنواره آیاتبه گزارش خبرنگار حوزه معارف گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای عبدالهادی فقهی زاده در نشست خبری سومین دوره جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات گفت: همزمانی برگزاری این نشست خبری با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام راحل و همچنین دهه مبارک فجر بسیار مغتنم است.
وی با تبریک روز زن به تمام بانوان و همچنین میلاد با سعادت امام راحل به همه پیروان ایشان، ​فرا رسیدن دهه فجر را نیز به هموطنان تبریک گفت.
آقای فقهی زاده گفت: انقلاب اسلامی با دو اصل اتحاد زیر لوای امام راحل و جهاد و شهادت به موفقیت رسید.
وی افزود: جهاد در همه زمینه‌ها مورد نظر است و بخش نظامی یکی از شاخه‌های آن است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از انقلاب اسلامی، نفی وابستگی و استقلال و همچنین برقراری قسط و عدل است که همگی از آموزه‌های قرآنی است.
آقای فقهی زاده افزود: پیامبر اکرم (ص) با توصیه به حفظ قرآن به گونه‌ای رسانه ساخت تا فرهنگ دینی به دل خانه‌ها راه یابد.
وی گفت: امروزه نیز با استفاده از ابزار هنر و رسانه باید فرهنگ دینی و اسلامی را به دل خانه‌ها و نسل‌ها ببریم تا جدایی نسل‌ها کاهش یابد.
آقای فقهی زاده افزود: دشمن در پی ایجاد جدایی بین نسل هاست که راه مقابله با آن استفاده از هنر و تمام ابزار‌های نوین برای ارایه فرهنگ دینی به منظور ایجاد سبک زندگی اسلامی و کاهش اختلاف نسل هاست.
وی اضافه کرد: راه توجه به آموزه‌های دینی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان ایجاد احساس نیاز به این آموزه هاست و دشمن در تلاش است تا با ابزار‌های رسانه‌ای خود جوانان و نوجوانان را از آموزه‌های دینی بی نیاز جلوه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا