خبرخور

کرونا را می توان از طریق افکارعمومی مدیریت کرد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، سیدعباس صالحی روز دوشنبه در حاشیه نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا ، اظهارداشت: از زمان شیوع ویروس کرونا ،رسانه های کشور نیز سهم قابل توجهی در اطلاع رسانی ،اقناع و هم در مشارکت وسیع اجتماعی داشته و دارند.

وی با اشاره به جزئیات نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا ، گفت: در نشست امروز علاوه بر مروری بر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و کارکردهای کمیته اطلاع رسانی، تاکید بر این بود که چگونه می‌شود نقش اطلاع رسانی و اقناع اجتماعی را در مسیر آینده تقویت و تکمیل کرد؟.

صالحی همچنین با بیان این که رسانه‌ها در ادامه راه سهم بسیار مهمی را می توانند در اطلاع رسانی،‌فرهنگ سازی جلوگیری و مقابله با ادامه شیوع کرونا ایفا کنند، اظهار داشت: کرونا یک مساله اجتماعی است که از طریق افکار عمومی و اجتماعی می توان مدیریت کرده و پیش بُرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه هم اکنون در شرایط خاصی هستیم که هم درگیر بیماری کرونا و هم مقایسه‌های کشور با فضاهای بیرونی وجود دارد ، تصریح کرد: باید توانمندی فرهنگ و قدرت ملی خود را از طریق مقابله با این ویروس نشان دهیم.

صالحی ادامه داد: شرایطی که در هفته گذشته و این هفته داشتیم نشان دهنده این است که مردم وقتی به نقطه ای می رسند که حس کنند این مشارکت ضرورت دارد همراهی‌ حداکثری را داشته و همراه همگام می شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه از تلاش ها و زحمات رسانه ها در انعکاس و اطلاع رسانی اخبار کرونا و پیرامون آن از ابتدا تاکنون تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، با شیوع کرونا در ایران، در خارج از کشور جریان رسانه ای علیه کشورمان ایجاد شد که فضای ابهام و تهدید را تقویت می کرد از این رو معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این جو و فضا وارد میدان مقابله با کرونا شد.

دوم بهمن سال ۹۸ جلسه ای با رسانه ها برگزار و آنها توجیه شدند .بلافاصله کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر و اتاق خبر ۲۴ ساعته برای این کار تشکیل داد که حجم گسترده ای از اطلاعات در آن منعکس و به گردش درآمد.

در اتاق خبر با تاکید بر توجه به مرجع اطلاعات، مقابله با شایعات، واگذار کردن کار به رسانه و هدایت رسانه ای (اقناع و مشارکت مردم در مقابله با کرونا) عمل تاکنون با موفقیت انجام و همچنان با جدیت ادامه دارد.

با گذشت حدود ۱۰ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و تشکیل کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا ،جریان تولید محتوا به صورت ۲۴ ساعته در این اتاق در حال کنشگری و واکنش گری است.

اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا هر چند روز در یکی از دستگاههای اجرایی عضو تشکیل جلسه داده و پیرامون مسائل مختلف به ویژه موضوع کرونا به بحث و تبادل نظر می پردازند. و در نهایت تصمیماتی به  تصویب می رسانند. نشست امروز اعضای این ستاد امروز در وزارت کشور برگزار شد. این ستاد همچنین در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکیل جلسه داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا