خبرخور

چگونگی فعالیت مشاغل در شهرهای با وضع نارنجی

چگونگی فعالیت مشاغل در شهرهای با وضع نارنجیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علیرضا رئیسی در ارتباط تصویری با استودیوی پخش خبر ۲۱ سه شنبه شب شبکه یک سیما افزود: در این دو گروه شغلی، بیشتر کسب و کار‌ها می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند به جز مراکزی مانند پاساژ‌های سرپوشیده، تالار‌های مراسم، سینما، برخی از اماکن فرهنگی و مذهبی که امکان تجمع در آن‌ها وجود دارد.

وی گفت: با محدودیت‌هایی که از یکم آذر انجام شد روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: با بررسی‌ها، از ۱۶۰ شهری که در وضع قرمز و در سطح هشدار ۳ بودند و به عبارتی به ازای هر صد هزار نفر در این شهر‌ها بیش از ۱۰ نفر بستری می‌شدند روند کاهشی پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۴ شهر در وضع قرمز باقی ماندند و مابقی شهر‌ها به وضع نارنجی تغییر وضع داده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: این وضع تنها نتیجه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مردم است.

وی ادامه داد: مراکز استان‌های اردبیل، مشهد، بجنورد، زاهدان، شیراز، قزوین، یاسوج، گرگان، رشت و ساری هنوز در وضع قرمز هستند.

دکتر رئیسی افزود: تهران و بسیاری از مراکز استان‌ها از وضع قرمز خارج شده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره کسب و کار‌های مجاز در شهر‌های با وضع قرمز افزود: در این شهر‌ها محدودیت‌ها مانند گذشته برقرار است البته فعالیت کسب و کار‌هایی مانند تعمیرگاه‌ها که جنبه پشتیبانی از زندگی مردم را دارند مجاز است و مراکزی که ارتباط مستقیم با سلامت، امنیت و تغذیه مردم دارد در شهر‌های با وضع قرمز همیشه باز بودند و مابقی مشاغل تعطیل هستند.

وی درباره محدودیت تردد هم ادامه داد: وضع تردد در شهر‌های قرمز و نارنجی همچنان با محدودیت روبرو است و پیشنهاد اعمال منع تردد داخل شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح را حتی در شهر‌های نارنجی داده ایم که روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره فعالیت اداره‌ها و بانک‌ها هم افزود: بانک‌ها حتی در وضع قرمز هم به فعالیت خود ادامه دادند و در وضع نارنجی هم با همان شرایط انجام می‌شود و کارکنان اداره ها هم حداکثر با ۵۰ درصد فعالیت خواهند کرد.

وی گفت: ردیابی از طریق تلفن همراه تنها یک هشدار است، ولی موضوع اصلی کنترل افراد با کد ملی برای ورود به اداره هاست و در این ۵ تا ۶ روز گذشته از سوار شدن بیش از ۳ هزار و ۴۱۶ نفر از افراد کرونا مثبت در هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری جلوگیری شد.

کد ویدیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا