خبرخور

«چگونه بازیگر شویم؟»

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «چگونه بازیگر شویم؟» یکی از جلد‌های مجموعه چگونه هنرمند شویم است که می‌تواند راهنمای خوبی باشد، برای کسانی که کنجکاو پی بردن به راز موفقیت بازیگران هستند؛ امید مهدی نژاد با زیبایی و شیوایی قلم، پرده از این اسرار بر می‌دارد.

مخاطب فصل اول کتاب چگونه بازیگر شویم هنرجویان جوانی هستند که می‌خواهند هنرپیشه شوند و مخاطبان فصل دوم هنرپیشگانی که در عین سی‌دی و بلوتوث و پارتی و ارشاد و اماکن و دلبر و دلدار و رقیب و… می‌خواهند کماکان هنرپیشه بمانند.

شیوه روایت امید مهدی نژاد زبان طنز است و او این طنز را برای نقد رفتار‌های اجتماعی و شخصی افرادی که به هر قیمتی می‌خواهند هنرپیشه شوند، به کار گرفته است. اینکه چگونه بدون هیچ استعداد و دوره‌های آموزشی و تنها با تکیه بر زیبایی و تیپ و حاشیه‌سازی بازیگر شویم و بازیگر بمانیم مهم‌ترین مسئله‌ای است که به زبان طنز بدان پرداخته شده است.

در بخشی از کتاب چگونه بازیگر شویم می‌خوانیم:

 اساساً در شرایط فعلی برای بازیگر شدن به جز «رو» به هیچ‌چیز دیگر نیاز ندارید.
[توضیح: «رو» در اینجا به دو معنی است. معنی اولِ «رو» همان است که در روحیه آدمی است و او را دارای جرأت و جسارتِ خودفشانی می‌کند و معنای دوم «رو»، رخ است. شما باید هر دوی این «رو»‌ها را داشته باشید.].
انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا