روان‌شناسیموضوعات

چه کار کنیم؟

صادق باشید:

اگر رفتار کسی شما را آزار داد، پشت سر او حرف نزنید. بلکه با او مواجه شده و مستقیما و صادقانه، حرف خود را به او بزنید.

بنویسید:

نوشتن، می‌تواند احساسات شما را روی برگه‌ای کاغذ تخلیه کند. این روش بسیار موثر است و باعث می‌شود احساسات در درون شما سرکوب نشوند.

با خود حرف بزنید:

وقتی به شکل سازنده‌ای با خود حرف می‌زنید، به ضمیر ناخودآگاه خود اجازه داده‌اید که برخی از احساسات منفی خود را تخلیه کند. از آن‌جایی که ضمیر ناخودآگاه دقیقا مانند یک بخش مجزا کار می‌کند، صحبت‌کردن با خود می‌تواند احساسات تلمبارشده‌ی شما را تخلیه کند.

خود را با چیز دیگر مشغول نکنید:

فرارکردن و مواجه‌نشدن با آن‌چه رخ داده است کاری است که بسیاری از افراد انجام می‌دهند و باعث می‌شود احساسات شما بیشتر سرکوب، دفن و مشکل‌ساز شوند.

عمل کنید:

برخی اوقات، تنها راه برای رهایی از یک حس سرکوب‌شده، عمل‌کردن است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند فقط با نشستن و تحول از درون، هرکاری می‌توان کرد اما واقعیت این است که برای بسیاری از موارد، بهترین و سریع‌ترین راه این است که کاری کرده، و تغییری واقعی در زندگی خود ایجاد کنید و گامی بردارید.

شجاع باشید:

نداشتن شجاعت کافی یکی از دلایل مشهوری است که باعث سرکوب‌شدن و مدفون‌شدن احساسات در لایه‌های عمیق ضمیر ناخودآگاه شما می‌شود. ذهن ما به صورت انتخابی، احساساتی را که قادر به رفع آن‌ها نیستیم، مدفون می‌کند. به عبارت دیگر، اگر شجاعت کافی برای مواجهه با مشکلی را نداشته باشید، ضمیر ناخودآگاه شما ترجیح می‌دهد آن را برای همیشه در اعماق خود دفن کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا