خبرخور

پیوند مغز استخوان برای بیماران

دکتر اسدالله موسوی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار حوزه سلامت گروه علمی فرهنگی خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مرکز پژوهشی دانشگاهی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه شرایط شیوع کرونا خدمات پیوند مغز استخوان به بیماران صعب العلاج را ارائه می‌کند.

کد ویدیو

وی با اشاره به فعالیت سی ساله پژوهشگاه سل تراپی بیمارستان شریعتی در زمینه پیوند مغز استخوان گفت: اکنون سالانه ۳۰۰ پیوند مغز استخوان در این مرکز انجام می‌شود.
دکتر موسوی با اشاره به اینکه این مرکز نخستین مرکز پیوند مغز استخوان در ایران است گفت: پژوهشکده سل تراپی بیمارستان شریعتی بزرگترین مرکز پیوند مغز استخوان در ایران و منطقه است.
وی افزود: علاوه بر شهروندان کشورمان، بیمارانی از کشور‌های منطقه همچون لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان نیز برای دریافت خدمات پیوند مغز استخوان به این مرکز مراجعه می‌کنند.
رئیس پژوهشکده آنکولوژی، هماتولوژی و سل تراپی بیمارستان شریعتی گفت: سه نوع پیوند مغز استخوان در این مرکز انجام می‌شود که شامل پیوند مغز استخوان بیمار به خودش، پیوند از خویشاوندان، پیوند از دهنده غیرخویشاوند و همچنین پیوند نیمه مشابه است.
وی افزود: در شرایط ویژه شیوع کرونا برای هر یک از این پیوند‌ها سطح مراقبتی متفاوتی نیاز است، اما به طور کلی می‌توان گفت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچون شستشوی دست‌ها، استفاده از ماسک و دوری از کسانی که هرنوع بیماری دستگاه تنفسی دارند به تمام بیماران پیوند مغز استخوان توصیه می‌شود.
دکتر موسوی خاطرنشان کرد: بیماران صعب العلاج در شرایط شیوع کرونا نگران نباشند چراکه این مرکز خدمات موردنیازشان را ارائه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا