خبرخور

«پیامبر و قصه‌هایش» موضوع مسابقه بزرگ کتابخوانی شد

مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه نوجوانان با محوریت «پیامبر و قصه‌هایش»به گزارش خبرنگار ایکنا؛ نشر جمال به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) با همکاری سازمان صداوسیما، مرکز رسانه‌ای شیرازه و وبسایت کتابیکا یک مسابقه کتابخوانی بزرگ را برنامه‌ریزی کرده است تا به سهم خود گامی در جهت معرفی رسول اکرم به کودکان برداشته باشد.

 

این مسابقه که با محوریت کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» برگزار می‌شود تا ۱۰ آذرماه ادامه خواهد یافت و همراه با ۱۰۰ میلیون ریال جوایز ویژه است.

 

مسابقه مذکور ویژه کودکان و نوجوانان بوده و می‌توانند برای تهیه کتاب از طریق کتابفروشی‌های سرایر کشور، سایت کتابیکا و ارسال عدد ۴ به ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۰۰۰ اقدام کنند.

 

کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» یک مجموعه ۲ جلدی است که فقط جلد اول آن در این مسابقه شرکت داده شده است. این مجموعه ۲ جلدی دربرگیرنده ۷۰ حکایت ناب از زندگانی نبی گرامی اسلام است و تا حد زیادی خوانندگان را با سبک زندگی رسول اکرم در مواجهه با اتفاقات گوناگون آشنا می‌کند. این کتاب به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری به نگارش درآمده و به همت انتشارات جمال روانه بازار کتاب شده است.

 

کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که برخی از آن‌ها به این شرح است: نویسنده این کتاب تلاش کرده علاوه بر روانی متن، مفهوم داستان به خوبی منتقل شود؛ لذا پس از هر داستان بخشی با عنوان «بیشتر بخوان بهتر بدان» قرار گرفته است. این بخش با ارائه توضیحات، روایات و گاهی حکایت‌های اضافه، کمک می‌کند تا مفهوم داستان به خوبی منتقل شود.

 

علاوه بر این ویژگی نگارگری ساده و زیبای کتاب نیز سبب جذابیت آن برای کودکان و نوجوانان خواهد شد. همچنین نویسنده کوشیده است تا با رعایت اختصار، مانع خسته شدن مخاطب شود و در عین جذابیت، به کوتاه‌ترین شیوه ممکن حکایت‌ها را بیان کند.

 

نکته دیگر در رابطه با کتاب یاد شده، شیوه گزینش داستان‌هاست. حکایت‌های این مجموعه، از بزرگترین حکایت‌نامه زندگانی حضرت محمد(ص) با نام «حکایت‌نامه پیامبر» گزینش شده‌اند. به همین دلیل تمام حکایات دارای اعتبار بوده و از منابع تاریخی استخراج شده‌اند. نویسنده این منابع را در انتهای هر داستان ذکر کرده است. همچنین در گزینش داستان‌ها ارائه تصویری جامع از پیامبر اعظم مورد توجه بوده است. از این رو حکایت‌های کتاب در زمینه‌های مختلف و با موضوعاتی متفاوت انتخاب شده‌اند تا تصویری صحیح و جامع از پیامبر اسلام ارائه دهند. همه این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا بتوان این کتاب را به عنوان یک اثر جذاب و مفید برای شناساندن پیامبر اسلام به کودکان و نوجوانان معرفی کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا