خبرخور

پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، جشنواره‌ها را لغو می‌کنیم

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، محسن فرهادی روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: بیشترین حجم ظرفیت فروش بلیط برای سینماهای جشنواره فجر ۳۰ درصد است. همچنین حتما باید اینترنتی باشد و بلیط فیزیکی کاملا باید جمع آوری شود.

وی ادامه داد: تست بیماری از قبل باید انجام شده و پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شود. همچنین هر صندلی متخص خود فرد است و هیچ گونه صف نباید داشته باشیم.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در داخل سالن سینما نباید انتظار وجود داشته باشد. به محض ورود با بلیط الکترونیک، فرد باید به سالن هدایت شده و فضای دو متر در دور متر یا فضای چهار مترمربع برای هر فرد باید رعایت شود.

فرهادی بیان کرد: افتتاحیه جشنواره فجر خیلی رضایت بخش نبود. البته در یک یا دو سینما، انتظار ایجاد شد. کل جمعیت اگر در فضای چهار مترمربعی پخش می‌شد، پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شد.

وی افزود: ناظر اول مدیر سینما و ناظر دوم همکاران وزارت ارشاد و ناظر عالی دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت خواهد بود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار کرد: در ابتدای مسیر هستیم و پروتکل‌های بهداشتی حتما باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت، در هر لحظه که متوجه شویم که سلامت مردم به خطر می‌افتد، کل جشنواره‌ها را قطع می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، روز گذشته تصاویر و ویدیوهایی از برگزاری افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در فضای مجازی منتشر شد که انتقادات فراوانی را در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی به دنبال داشت.

علی رضا زالی رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز امروز در همین رابطه گفت:‌ با توجه به حساسیت تهران و تعهداتی که در خصوص برگزاری جشنواره فجر داده شده، اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل‌های بهداشتی بودیم که بسیار نگران کننده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا