خبرخور

پرستار بخش کرونا، تنها تماشاگر جشنواره فیلم گوتنبرگ

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از تارنمای بی‌بی‌سی انگلیسی، این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم گوتنبرگ سوئد به عنوان بزرگترین رویداد سینمایی اسکاندیناوی و شمال اروپا از جمعه (۱۰ بهمن) به صورت مجازی آغاز به کار کرد و تا دوشنبه آینده (۲۰ بهمن) ادامه دارد.

این رویداد معتبر سینمایی با دیگر جشنواره‌هایی که به دلیل شیوع کرونا به فضای برخط منتقل شده یا با رعایت دستورالعمل‌های سفت و سخت بهداشتی به صورت حضوری میزبان تماشاگران بودند، یک تفاوت عمده دارد. متولیان این جشنواره در یک ابتکار عمل از بین هزاران داوطلب، یک نفر را برای تماشای حضوری فیلم‌های این رویداد در جزیره خالی از سکنه هامنسکار انتخاب کردند.

از بین ۱۲ هزار سینمادوستی که از سراسر جهان داوطلب این فرصت شده بودند، لیزا انروت (Lisa Enroth)، پرستار سوئدی، برای این منظور انتخاب شد. 

انروت که در بخش کرونا کار می‌کند و می‌گوید این کار انرژی او را تخلیه کرده است، یک هفته تمام در فانوس دریایی پاتر نوستر این جزیره، بدون گوشی، کامپیوتر، کتاب و هر ابزار سرگرمی دیگری در انزوای کامل به تماشای فیلم‌ها خواهد نشست. به این تنها تماشاگر جشنواره گوتنبرگ یک تبلت داده می‌شود تا خاطرات روزانه اقامت خود در این جزیره را به صورت تصویری ثبت کند.

میریا وستر (Mirja Wester) رئیس جشنواره گوتنبرگ می‌گوید دادن این شانس منحصربه‌فرد به یکی از قهرمان کادر درمان که در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا هستند، کار درستی به نظر می‌رسد.

۶۰ فیلم منتخب جشنواره، روی پرده‌ای که در اتاق فانوس نصب شده برای انروت نمایش داده خواهند شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم گوتنبرگ یکی از پرمخاطب‌ترین جشنواره‌های فیلم جهان است که از ۱۹۷۹ هرساله در گوتنبرگ سوئد برگزار می‌شود. این جشنواره امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت محدود و برخط برگزار می‌شود اما در شرایط عادی معمولا حدود ۴۵۰ فیلم از ۶۰ کشور جهان را برای نزدیک به ۱۱۵ هزار بازدیدکننده نمایش می‌دهد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا