خبرخور

پخش مستندی از یار دیرین امام(ره) در «به اضافه مستند»

به گزارش ایکنا، چهاردهمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «آقا مرتضی» اثر سیاوش ابراهیم‌زاده روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

این مستند، پرتره‌ای از زندگی و فعالیت آقا مرتضی تهرانی، استاد برجسته اخلاق و برادر آقا مجتبی تهرانی است که در سال ۱۳۹۷ درگذشت.

در این مستند روش زندگی و سلوک این عالم برجسته بیان شده و مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها، اسناد و صحنه‌هایی از گذشته در ارتباط با آیت‌الله آقا مرتضی تهرانی به تصویر کشیده شده است.

آقا مرتضی تهرانی، از شاگردان امام خمینی بود که در جریان مبارزات دهه‌های ۴۰ و ۵۰ و حمایت از نهضت امام خمینی نقش تاثیرگذاری داشت. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود پیشنهاد مسئولیت‌های مختلف ترجیح داد به عنوان یک معلم اخلاق، فعالیت خود را ادامه دهد. او در اوایل انقلاب با سفارش امام خمینی، جلسه‌ای برای برخی مسئولین کشوری برگزار و در آن به توضیح و شرح عهدنامه مالک اشتر پرداخت.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور محمد داودی، تهیه‌کننده مستند حدیث سرو برگزار شده و درباره الزامات مستندسازی از شخصیت‌های برجسته و علمای تاثیرگذار اسلام بحث و بررسی می‌شود. این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۹ و جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۱۴ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا