خبرخور

وزیر ارشاد: شهادت، وجه اشتراک ادیان

وزیر ارشاد: شهادت، وجه اشتراک ادیانبه گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر عباس صالحی در گردهمایی نمایندگان ادیان توحیدی که به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شده است افزود: پایان زندگی یا همان مرگ وجوه مختلفی دارد که شهادت وجهی متمایز است که در ادیان برای پایان زندگی تعریف شده است.
وی گفت: مرگ‌های طبیعی، تصادفی و حتی انتحاری با شهادت بسیار متفاوت است.
وزیر ارشاد افزود: زندگی بشر در سه زمینه مادی، انسانی و ملکوتی تعریف می‌شود که حقیقت در هر سه بعد برای شهادت تعریف شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهادت در بعد مادی به منظور دفاع از جان و مال است و در بعد انسانی دفاع از ناموس، خاک و وطن و عدالت در برابر ظلم است، اما شهید در کنار این دو بعد به حقیقتی ملکوتی نیز دست یافته است.
آقای صالحی با اشاره به رونمایی از کتاب شهدای ایرانی ادیان توحیدی ادامه داد: با مرور این کتاب به راحتی می‌توان متوجه شد که تعریف شهدا از زندگی نه تنها مشابه بلکه همانند یکدیگر است.
وی افزود: تعریف انسان از زندگی در پایان زندگی بسیار ویژه است و باتوجه به زندگینامه‌های مختصر شهدای ادیان توحیدی به نظر نمی‌رسد که این شهدا از ادیان مختلف بوده اند بلکه مشابهت و حتی همانندی آن‌ها بسیار چشمگیر است.
آقای صالحی ابراز امیدواری کرد که ادیان توحیدی همانند گذشته در کشور ما با همزیستی مسالمت آمیز در کنار هم برای پیشرفت و توسعه کشور بکوشند.
وی بیان اینکه امسال هشتمین سالی است که در گردهمایی ادیان توحیدی حاضر می‌شوم افزود: در چهار سال نخست به عنوان معاون فرهنگی وزیر و سپس در سمت وزیر حضور داشته ام.
ادامه دارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا