زکات العلم نشرهعمومیموضوعات
موضوعات داغ

والدین ایرانی باید مراقب مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن های خارجی باشند

یعنی کلی غصه خوردم  🙁

کمپانی دیزنی و پیکسار به عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید انیمیشن خارجی، محتواهای غیراخلاقی و هم‌جنس‌گرایانه‌ی خود را افزایش داده‌اند.

محتوا‌های هم‌جنس‌گرایانه در سریال‌ها و فیلم‌های هالیوودی موضوع جدیدی نیست، اما راه پیداکردن چنین مضامینی به فضای معصوم کودکان نشان از آموزش‌های پنهان جنسی در مسیر انقلاب جنسی غرب دارد.

شاید اولین انیمیشنی که تم هم‌جنس‌گرایی را برای کودکان به صراحت تصویر کرد انیمیشن کوتاه “In a. Heartbeat” بود که بعد از انتشار در یوتیوب تنها در یکی از پست‌های خود بیش از ۴۰ میلیون بار تماشا شده است و شاید در مجموع نزدیک به ۱۰۰ میلیون بار تماشا شده باشد.

والدین ایرانی مراقب باشند/ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

بعد از این انیمیشن نیز در انیمیشن اسکاری داستان اسباب بازی ۴ دارای لحظه‌ای از حضور یک زوج هم‌جنس‌گرای زن بود که کودک خود را به مهدکودک می‌برند و بعد از آن محل را ترک می‌کنند. چیزی که ناراحتی مادران آمریکایی را به دنبال داشت و موسسه‌ی «یک میلیون مادر» کمپینی برای تحریم انیمیشن  Toy Story 4 به راه انداخت و دوازده هزار مادر آمریکایی به این کمپین پیوستند و خواستار جلوگیری از پخش این انیمیشن شدند که البته موفق نشدند و لابی‌های هم‌جنس‌گرایان در والت دیزنی قوی‌تر از آن بودند که نگذارند این اثر کودکانه اکران نشود.

والدین ایرانی مراقب باشند/ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

اما برخلاف این‌که برخی این رویه را اتفاقی و نه از روی عمد می‌پندارند بار دیگر خبر انیمیشن هم‌جنس‌گرایانه دیگری با نام «Onward» (به پیش) منتشر شد که در آن زنی را نشان می‌دهد که از هم‌جنس‌گرایی خود خبر می‌دهد. نکته‌ی مهم آن که این انیمیشن را نیز دیزنی تولید کرده است و حتی برای صداپیشگی آن از «لینا ویت» نویسنده و بازیگر هم‌جنس‌گرا استفاده شده است.

 والدین ایرانی مراقب باشند/ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

دیزنی در سالی که گذشت تنها در حوزه‌ی انیمیشن تابوشکنی نکرد بلکه در خصوص مجموعه‌ی جنگ ستارگان که نزدیک به ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد و جزو معدود فیلم‌های نسبتاً سالم هالیوودی تلقی می‌شد، برای اولین بار نیز این مضمون غیراخلاقی را در فیلم خود به نمایش گذاشت.

جدی گرفتن مخاطبین هم‌جنس‌گرا و تولید محتوا برای آنان یکی از اتفاقات حساسی است که صنعت سرگرمی‌سازی غرب به آن توجه کرده است. البته بیشتر از آن‌که مخاطبین هم‌جنس‌گرا جدی گرفته شوند این آموزش و خط‌دهی هم‌جنس‌گرایانه است که جدی گرفته شده است. بعید به نظر می‌رسد که میزان دگرباشان جنسی آنقدر زیاد و این مسأله مهم باشد که حتی پای این موضوع به فضای کارتون‌ها نیز باز شود.

به عنوان مثال سایت شبکه‌ی نتفلیکس در میان دسته‌بندی‌های خود مانند درام، جنایی، ورزشی و… در بخشی که آثار خود را بر اساس مخاطبین مانند خانواده، کودکان و نوجوانان تقسیم‌بندی می‌کند، بخشی جدا برای مخاطبین هم‌جنس‌گرا دارد.

والدین ایرانی مراقب باشند/ افزایش مضامین همجنسگرایانه در انیمیشن‌های خارجی

 نشان دگرباشی جنسیتی در نتفلیکس

در هر حال اشتیاق روز افزون رسانه‌های سرگرمی‌ساز غربی برای توجه به محتوای هم‌جنس‌گرایی بدون شک از برنامه‌های بلندمدت فرهنگ و نظام سلطه سکولار است که برخلاف آن‌که بنیان خانواده‌ها در تهدید و وضعیت بحرانی قرار دارد باز در صدد تبلیغ فرهنگ غیراخلاقی هم‌جنس‌گرایانه است که نتایج آن را نیز می‌توان به دلیل علاقه‌ی مخاطبین داخلی به سریال‌ها و فیلم‌های خارجی در  جامعه‌ی خودمان مشاهده کنیم.

امیدواریم خانواده‌های ایرانی قبل از نمایش انیمیشن‌های خارجی از محتوای آن کاملاً مطمئن باشند.

* منبع: پارسینه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا