خبرخور

واعظی: باید جنگ تحمیلی اقتصادی سه ساله به تصویر کشیده شود

واعظی: باید جنگ تحمیلی اقتصادی سه ساله به تصویر کشیده شودبه گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمود واعظی در مراسم رونمایی از سامانه ” اسناد نقش دولت در دفاع مقدس ” که در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد افزود: در این فضای معنوی باید یاد شهدای دفاع مقدس را گرامی بداریم.
وی با اشاره به پیروزی انفلاب اسلامی گفت: در آن زمان، کارگزاران نظام و همه ملت برای خدمت در جنگ فعال بودند.
آقای واعظی افزود: آن موقع به دنبال این بودیم که نهضت امام پا بگیرد و در آن شرایط امام در مقابل همه دنیا ایستاد و کاری را انجام داد که با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد.
وی اضافه کرد: در زمان جنگ تمام قدرت‌های جهان علیه کشور ما در جنگ حضور داشتند و همه آن‌ها تلاش می‌کردند که کلیت انقلاب اسلامی متوقف شود، ولی چون همه کشور در یک مسیر با یک هدف و با یک ماموریت، فعال بودند انقلاب پیروز شد.
آقای واعظی گفت: اگر ما این شهدا را تقدیم نظام نمی‌کردیم انقلابی هم وجود نداشت، ولی الان می‌توانیم بگوییم که وارد چهل و سومین سال از پیروزی انقلاب اسلامی شده ایم و این انقلاب منبعی از تلاش و فعالیت همه مسئولان، شهدا و مردم بود که نقش، راه و چگونگی پیروزی این انقلاب را نشان داد.
وی گفت: در شروع جنگ تحمیلی، اهداف و دفاع همه مردم و کارگزاران نظام، فقط یک عقیده بود و جنگ که تمام شد یک افتخار برای کشور محسوب می‌شد و حالا باید به این فکر کنیم که فرزندان و آیندگان این کشور هم بتوانند از این گنجینه جنگ بهره‌مند شوند.
آقای واعظی افزود: نقش دولت و مردم در جنگ باید جمع‌آوری شود، زیرا جنگ متعلق به همه بود و همه اسناد آن باید به آیندگان انتقال داده شود.
وی با اشاره به فشار‌های اقتصادی در طول سه سال گذشته تاکنون گفت: در این سه سال گذشته، فشار وحشتناکی به کشور وارد و امریکا متوجه شده است که با فشار اقتصادی نمی‌تواند کشور را تحریم کند.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: اگر ما در جنگ تحمیلی ۸ ساله نظامی، پیروز شدیم و آن را هم اکنون با این اسناد به تصویر کشیده ایم، باید جنگ تحمیلی اقتصادی سه ساله نیز به تصویر کشیده شود و باید این اتفاقاتی که همزمان با جنگ اقتصادی و شروع کرونا در کشور رخ داده است به همه نشان داده شود و برای آیندگان باقی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دو =

دکمه بازگشت به بالا