دست‌نوشتهموضوعاتوبلاگ

همیشه یه بهانه برا مطلب‌دادن پیدا می‌شه!!!

– سلام

– سلام علیکم بفرمایین؟!

– می‌تونین خودتونو معرفی کنین؟

– بله! خواهش می‌کنم، من کیمیا هستم.

– ببخشید چون خوانندگان ما نه صدا و نه تصویر شما رو دارن، می‌تونین براشون بگین که کیمیا اسم دختره یا پسر؟ البته چون به سوالمون مربوطه پرسیدم.

– بله! خواهش می‌کنم؛ والا کیمیا رو، هم برای آقایون و هم برای خانوما استفاده می‌کنن، ولی من ترجیح می‌دم این اسم برا خانوما استفاده بشه، اونم به خاطر ظرافتش.

– خب اگه اجازه بدین از خدمت‌تون یه سوال بپرسم و اون اینکه فرق آقایون و خانوما، دخترا و پسرا در زمینه‌ی بیان و ابراز احساسات‌شون چیه؟ اصلا به نظر شما از این جهت فرقی هم بین اونا وجود داره؟

– بله، حتما! البته من مطالعه‌ی چندانی در این رابطه نداشتم، ولی آن‌چه به نظرم می‌رسه اینه که دخترا و خانوما در بیان احساسات‌شون (منظورم شادی و غم و هر چیز دیگه است) خیلی راحت‌تر از آقایون و پسرا هستن.

– می‌شه برای خوانندگان ما بیشتر توضیح بدین؟

– بله خواهش می‌کنم، ببینید مثلا یه دختر خانوم وقتی گریه‌ش می‌گیره، خیلی راحت می‌زنه زیر گریه، اما آقایون نه! باید خودشونو نگه دارن و گریه نکنن؛ یا مثلا آقایون همیشه باید از این جهت که بالاخره مرد هستن، احساسات خودشونو کنترل کنن، نسبت به پدر، مادر و حتی همسر خودشون (البته درست یا غلط بودن این، جای بحث داره) اما خانوما در ابراز احساسات نسبت به نزدیکان‌شون اصلا این‌جوری نیستن، خیلی راحت درد دل می‌کنن و…

– …

– …

(علاقه‌مندان برای خواندن کامل این مصاحبه می‌تونن به قسمت آرشیو مراجعه کنن. البته اگه این مصاحبه کامل باشه و آرشیوی براش وجود داشته باشه)

نتیجه‌ی اخلاقی:

طفلکی مردها و پسرها؛ همیشه باید دردهای دل‌شون رو نگه دارن و با عرض معذرت با خودشون مث بعضی از آرزوهاشون به گور ببرن، چون بالاخره مردی گفتن، زنی گفتن.

پس دقت کنین درد دل‌تون رو اصلا به کسی حتی به همسرتون هم نگین، چون هر دفعه درد دل کردن، لااقل یه درجه از مردی شما کم می‌کنه!

!!!

نه صبر کنین!

هنوز تموم نشده!

یه جمله یادم اومد، مردها هم یه نفرو…

کیه؟

معلومه دیگه:

یا سامع الشکایا!

یا صاحبی عند غربتی!

یا غیاث المستغیثین!

و یا انیس من لا انیس له!

***

یاعلی

* این نوشته برای زمانی است که نوشته‌هایم –شما بخوانید چرندیاتم- با نام کیمیا امضا می‌شد. امروز ویرایشش کردم: شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا