خبرخور

همکاری آموزش و پرورش با میراث فرهنگی و شهرداری

همکاری آموزش و پرورش با میراث فرهنگی و شهرداریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس این تفاهم نامه برای شناسایی، حفظ، مرمت، احیا، استمرار فعالیت و بهره برداری از مدارس ماندگار شهر تهران اقدام خواهد شد.
براساس این تفاهم نامه آن دسته از مدارسی که از قدمت و سوابق درخشان علمی، آموزشی و فرهنگی برخوردار بوده اند و در سطح ملی یا استانی دارای حسن شهرت باشند، برابر ضوابط و مقررات شورای عالی آموزش و پرورش در زمره مدارس ماندگار قرار می‌گیرند.
بر اساس این تفاهم نامه، وزارت آموزش و پرورش به معرفی مدارس ماندگار و سایر بنا‌های ارزشمند (مطابق تعریف میراث فرهنگی کشور) اقدام می‌کند و زمینه‌های همکاری برای حفظ، مرمت، احیاء، استمرار فعالیت آموزشی و بهره برداری فرهنگی ابنیه معرفی شده را فراهم خواهد کرد.
همچنین شهرداری تهران برای استفاده شهروندان از مدارس ماندگار به عنوان بخشی از فضای شهری قابل دسترس مردم اهتمام خواهد داشت و در تهیه و اجرای طرح مرمت، احیاء و بهره برداری و نیز تأمین اعتبارات این مدارس اقدام خواهد کرد.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به صدور مجوز‌های لازم برای پیشبرد تفاهم نامه حاضر و تأمین اعتبارات مورد نیاز، اقدام می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا