خبرخور

همسان‌سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته با شاغلان عملیاتی می‌‌شود

همسان‌سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته با شاغلان عملیاتی می‌‌شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یارمحمد حسین‌بُر در پاسخ به این پرسش فرهنگیان که چرا وقتی اول مهر بازنشسته می‌شوند تا دی باید منتظر صدور احکام بازنشستگی بمانند؛ چهار ماه بدون حقوق چگونه زندگی کنند؟ اظهار داشت: در خصوص صدور احکام بازنشستگی سعی کردیم در راستای اصل به موقع و برای حفظ حرمت همکارانی که ۳۰ سال در سیستم تعلیم و تربیت تلاش کردند، صدور احکام را به‌روز کنیم.
وی افزود: تقریباً برای بیشتر فرهنگیانی که بازنشسته می‌شوند بلافاصله ابلاغ بازنشستگی را صادر و به صندوق بازنشستگی ارسال می‌کنیم و در همان ماه احکام صادر می‌شود. ممکن است برخی مواقع به صورت موردی به دلیل اختلافی که بین وزارت آموزش و پرورش و صندوق‌های بازنشستگی برای برخی اقلام حقوقی مانند کسورات سنوات ارفاقی وجود دارد، مشکلاتی پیش بیاید که سعی کردیم آن‌ها را حل کنیم.
مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر فرهنگیان در بحث برقراری احکام بازنشستگی مشکلی دارند می‌توانند به مدیریت منابع انسانی ادارات کل آموزش و پرورش مراجعه کنند و یا با شماره ۸۲۲۸۳۲۳۶ تماس بگیرند تا مشکل را بررسی کنیم.
حسین‌بُر در پاسخ به این پرسش که هم اکنون وقتی یک فرهنگی بازنشسته می‌شود تا زمان صدور حکم بازنشستگی و برقراری حقوق او چه مدت طول می‌کشد، اضافه کرد: سعی می‌کنیم در همان ماه حقوق را برقرار کنیم و در بیشتر موارد این کار بدون وقفه انجام می‌شود، چون برای افرادی که واجد شرایط بازنشستگی بوده و متقاضی هستند از قبل کار‌ها را انجام داده، پرونده‌ها را آماده و به صندوق‌های بازنشستگی ارائه می‌کنیم تا فرایند صدور حکم دچار وقفه زمانی نشود.
وی ادامه داد: در برخی موارد که مشکلاتی پیش می‌آید به این دلیل است که صندوق بازنشستگی روی برخی اقلام حقوقی برقرار شده مانند کسورات سنوات ارفاقی، کسورات خانواده‌های شهدا که از سنوات ارفاقی برای بازنشستگی استفاده می‌کنند، اشکال دارد و، چون کسورات به‌موقع پرداخت نشده ممکن است دچار مشکل شوند.
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در نیمه اول سال ۱۳۹۹، ۲۵ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته شدند که برای آن‌ها احکام و ابلاغ بازنشستگی صادر شده است و از حقوق بازنشستگی بهره‌مند شده اند.
حسین‌بُر درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: این اقدام خوبی بود که به همت سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی در دولت انجام شد؛ همه فرهنگیان بازنشسته‌ای که به شرایط بازنشستگی رسیده و حکم برای آن‌ها صادر شده است حقوق بازنشستگی برایشان از ۹۰ درصد شاغلان هم‌رتبه و هم‌تراز کمتر نخواهد بود، این موضوع تصویب شده است و در سال ۹۹ قطعاً عملیاتی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا