خبرخور

همت دوباره هلال احمر در کنترل کرونا

همت دوباره هلال احمر در کنترل کرونابه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر کریم همتی در مراسم امضای توافقنامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد گفت: از روز‌های آغاز بیماری کووید ۱۹ همکاران ما در قالب کنترل خروجی شهر‌ها در روز‌هایی که مردم قصد سفر داشتند، همکاری مناسبی با حوزه سلامت داشتند و بیش از ۲۱ میلیون نفر از مردم در آن طرح و ۷ و نیم میلیون خودرو، مورد غربالگری قرار گرفتند.
وی گفت: هر کجا که به دعوت همکاران مان در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیاز به حضور جوانان داوطلب هلال احمر وجود داشته، این کار انجام شده است و در کنار وزارت بهداشت بوده ایم.
وی افزود: در چند روز گذشته طرح آمران سلامت با حضور بیش از ۱۳ هزار نفر از جوانان هلال احمر در بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ پایگاه در کشور اجرا شده و وظیفه آمران سلامت، تذکر و یادآوری موارد رعایت شیوه نامه‌ها به مردم است که خوشبختانه این طرح با استقبال خوبی روبرو شد.
رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امروز آمده ایم اعلام آمادگی کنیم که سازمان جوانان در کنار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌تواند باری از دوش هموطنان مان بردارد.
آقای دکتر همتی یادآور شد: ایمان داریم که نه بضاعت ما نه بضاعت سایر کشور‌ها برای مقابله با کرونا، کافی نیست و تمرکز باید بر آموزش و پیشگیری باشد و بدون شک همدلی بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر خواهد توانست بار بیماری و مرگ و میر بیماران را در کشور کاهش دهد و موجب آرامش خاطر نیرو‌های بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌ها شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا