خبرخور

هفتم اسفند پایان مهلت ارسال چکیده پژوهش‌های نشر

هفتم اسفند پایان مهلت ارسال چکیده پژوهش‌های نشربه گزارش خبرنگار ایکنا؛ نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر که به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهد شد، ماهیت پژوهشی داشته و از پژوهشگران خواسته است تا هفتم اسفند چکیده مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند. چکیده مقالات پس از داوری در همایش پذیرفته خواهد شد.

 

ایجاد شناخت عالمانه و پژوهش‌محور و تولید دانش کاربردی در حوزه نشر و کتاب، بسترسازی و ایجاد انگیزه برای انجام پژوهش‌های تخصصی در حوزه نشر، بررسی فرصت‌ها و چالش‌ها و آسیب‌شناسی تولید محتوا در نشر دانشگاهی، بررسی تازه‌ترین فناوری‌های نرم و سخت در حوزه کتاب و نشر، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی برای تولید ادبیات علمی، تخصصی و روزآمد در حوزه نشر، کتاب و کتاب‌خوانی و واکاوی عرصه‌های جدید در حوزه نشر نظیر نشر الکترونیک از اهداف عمده این همایش بین‌المللی است.

 

این همایش شامل دو بخش اصلی و ویژه بوده که بخش اصلی شامل پژوهش‌های نشر و موضوعاتی مانند سیاست‌گذاری نشر، اقتصاد و بازاریابی نشر، فرصت‌ها و چالش‌ها در نشر دانشگاهی، مخاطب‌شناسی، نیازسنجی و تولید محتوا، مالکیت فکری، حقوق معنوی و اخلاق حرفه‌ای در نشر، فناوری‌های نرم و سخت در نشر، نشر الکترونیک، ترویج کتاب و فرهنگ کتابخوانی و بخش ویژه شامل ترجمه و توسعه فرهنگی همچون نقد، نظریه و روش در ترجمه، تاریخ ترجمه در ایران و جهان، چالش‌های فرهنگی ترجمه، ترجمه و سیاستگذاری فرهنگی، متون دینی و مسئله ترجمه، مطالعات انتقادی و موردکاوی آثار ترجمه، نهضت ترجمه و پیامد‌های فرهنگی آن در جهان اسلام و کارکرد‌های فناوری اطلاعات در ترجمه است.

 

همچنین در فراخوان این همایش از پژوهشگران در تمامی حوزه‌های مرتبط با مطالعات و پژوهش‌های نشر خواسته شده، آثار پژوهشی مرتبط با «ترجمه و توسعه فرهنگی» که به عنوان محور ویژه این کنفرانس مشخص شده است، به طور خاص مورد توجه قرار دارد.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات و دریافت جزئیات درباره این رویداد می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://pubconf.isba.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا