خبرخور

هر صندلی مسؤولیت حاصل خون ۷۲ شهید است

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، علی اسدی در مراسم رونمایی از ۴۰پلاک کوچه و خیابان به نام شهدا که در مجتمع امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: خانواده شهدا چشم و چراغ ملت به شمار می‌روند و مسوولین خادمان شهدا هستند.

وی با بیان اینکه حضور در محفل یادمان شهدا توفیق می‌خواهد بیان کرد: ۴۰پلاک مزین به نام شهدا به همت کنگره شهدا و شهرداری قم بر روی معابر نصب می‌شود که این اقدام می‌تواند یادآور رشادت و دلاوری شهدا باشد.

فرمانده ارشد ارتش در استان قم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صیادی عنوان کرد: نباید گمان کنیم هر آنچه که ما می‌دانیم دیگران نیز می‌دانند بلکه باید تمام خاطرات جنگ و رشادت‌های رزمندگان بیان شود تا در تاریخ ماندگار شود.

وی افزود:همانگونه که رهبری فرمودند برای اثربخشی اقدامات شهدا در سطح جامعه باید خصوصیات شهدا و آرمان‌های آنان را بشناسیم و بدانیم چه هدف و مقصدی را پیش روی خود داشتند.

اسدی تصریح کرد: باید بدانیم هر صندلی مسوولیت حاصل خون ۷۲ شهید است و اگر خود را مدیون شهدا بدانیم هرگز اجازه نمی‌دهیم که اجنبی به خاک این کشور نزدیک شود.

وی اضافه کرد: شهدا کاری الهی کردند و امانتی به ما سپردند که باید در حفظ و نگهداری آن دقت کنیم و در این راستا قسم می‌خوریم که از عقاید شهدا کوتاه نمی‌آییم و مسیری که به ما یاد دادند مسیر استقامت و پیروزی است.

فرمانده ارشد ارتش در قم بیان کرد: وقتی در مکتب سرخ شهادت گام برداشتیم چه زنده بمانیم و چه شهید شویم در راه حق گام‌های استواری برمی داریم، زیرا عقیده داریم جبهه حق شکست نمی‌خورد.

وی ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد شهدا و سیره شهدا امانتی است که باید حفظ شود تابه دست صاحب اصلی آن برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا