عمومی

هردم از این باغ بری می رسد

همین چند روز پیش بود که عرض کردم: فریاد از حرف‌هایی که مبتنی بر تفکر نیست.

چقدر گفتیم آقایان نگویید فرهنگی- ورزشی! پشیمانی به بار می‌آیدها! حالا بیایید تحویل بگیرید! حالا مجبوریم و باید بزنیم چشم را کور کنیم، عوض درست‌کردن ابرو و بگوییم ان‌شاءالله که اینها همه اکانت‌های فیک بوده، یا اصلا ایرانی نبوده‌اند یا برنامه‌ریزی شده بوده که این همه آدم رفته‌اند و هرچه دلشان خواسته به مهاجم فوتبال آرژانتینی و خانم مجری برزیلی گفته‌اند.

چقدر گفتیم آقایان! این برادر محترم، را از روی آنتن بردارید! اصلا مگر خود شما نمی‌گویید ماندن زیادی در هر جایی ممکن است باعث مفسده شود؟ پس چرا این برنامه‌ی ورزشی این همه سال است فقط یک مجری و تهیه‌کننده دارد؟ آن هم با این سطح بالای فرهنگ!!!

حالا هم اشکالی ندارد، ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است. دیوار سیاست که از همه‌ی دیوارها کوتاه‌تر است. بیایید بیندازیم گردن سیاست و اهالی سیاست. مثلا بگوییم تقصیر دولت جدید است که باعث شد ما به جام جهانی برویم با آن پاقدمش؛ یا تقصیر دولت قبلی است که اصلا فکری به حال فرهنگ این مملکت نکرده است؛ یا…

بارها عرض کرده‌ام و این هم یکبار دیگر: تا هر کسی خودش را متهم ردیف اول نداند و تقصیرها را گردن دیگری بیندازد، هیچ چیز درست نمی‌شود؛ این خط این هم نشان!

 

::

بعید می‌دانم؛ اما شاید این پست ویرایش غیرمحتوایی شود. چون با عجله نوشتمش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا