خبرخور

نگارش یک رمان درباره قاسم سلیمانی توسط مرتضی سرهنگی

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی، نماینده، ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، در گفتگو با تسنیم، از انتشار چند عنوان کتاب درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آستانه سالروز شهادت وی خبر داد و گفت: دو عنوان کتاب تاکنون در رابطه با شهید سلیمانی منتشر شده است و چند اثر دیگر نیز در آستانه چاپ قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» منتشر شده است. این اثر کوشیده است پس از اشاره‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و مکتب امام حسین (ع)، شاخص‌های مکتب امام خمینی (ره) را بیان کند و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی (ره) تطبیق دهد.

به گفته شیرازی؛ کتاب «ققنوس قدس» نیز تاکنون در این رابطه منتشر شده است. این اثر مجموعه شعری است درباره شهید سلیمانی که به کوشش انتشارات خط مقدم روانه بازار نشر شده است. کتاب «سیمای سلیمانی» از جمله این آثار است که دربردارنده مجموعه خاطرات دیگران درباره شهید سلیمانی است. این اثر آماده انتشار است و امیدواریم تا زمان سالروز شهادت ایشان نیز به چاپ برسد.

وی یادآور شد: کتاب «همه چیز درباره حاج قاسم» از دیگر آثار در دست انتشار است. این اثر به قلم مرتضی سرهنگی تدوین شده است. همچنین یک اثر دیگر نیز در قالب رمان به قلم سرهنگی در این رابطه در دست نگارش است که کتاب مفصلی است و بعید می‌دانم تا زمان سالروز شهادت شهید سلیمانی آماده چاپ شود.

به گفته شیرازی؛ رمانی که به قلم سرهنگی در دست نگارش است، از تولد شهید سپهبد قاسم سلیمانی تا شهادت او را دربر می‌گیرد. این اثر کتاب مفصلی است و ممکن است از یک جلد هم بیشتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا