خبرخور

نمایش فیلم‌های جشنواره فجر با ستاره بازی در آبادان و خرمشهر آغاز شد

به گزارش ایرنا معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در حاشیه اکران فیلم ستاره بازی گفت:سه سینمای مهر و آزادی در آبادان و نخل خرمشهر برای اکران  ۱۶ فیلم جشنواره فیلم فجر در منطقه آزاد اروند در نظر گرفته شده است.

قدرت اله طمیمیان اظهار کرد:منطقه آزاد اروند از فیلم‌های که عوامل و هنرمندان منطقه آزاد اروند، کشف استعدادهای جدید هنری و معرفی جاذبه‌های فرهنگی هنری و اقتصادی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر را در اولویت قرار دهند حمایت خواهد کرد.

وی آبادان و خرمشهر را پایتخت مقاومت و ایستادگی مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود:از آثار هنری که مقاومت و رشادت‌های مردم منطقه را به نمایش بگذارند حمایت خواهد شد.

طمیمیان گفت:در جشنواره فیلم فجر آثار فاخری با موضوع آبادان و با حضور بازیگران آبادانی وجود دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در آیین افتتاحیه این جشنواره در سینما نخل خرمشهر بر اهمیت هنر تاکید کرد و گفت: هنر و هنرمند نگاهی دقیق و ظریف به پدیده ها و مسائل دارد . هنرمند به واسطه ظرافت فکری و احساس مسئولیت نسبت به مسائل فرهنگی آنها را به درستی ترسیم، تدوین و عملیاتی می‌کند.
محمد حیدری بیان کرد: آن چیزی که انقلاب اسلامی ایران را جهانی کرد سینمای مستقل و هنر مبتنی بر هویت و تاریخ و تمدن کشور بود.
فرماندار خرمشهر هنرمند را سرباز جبهه فرهنگی و افتخار آفرین بیان کرد و افزود: هنرمندان بخشی از جریان اصیل انقلاب اسلامی هستند کسانی که به دنبال جدا کردن هنرمندان از جریان انقلاب اسلامی هستند در چهارچوب انقلاب و نیروهای انقلاب تعریف نمی‌شوند .
به گزارش ایرنا در مدت برپایی جشنواره فیلم فجر در منطقه آزاد اروند فیلم های ستاره بازی به کارگردانی هاتف علیمردانی، بی همه چیزبه کارگردانی محسن قراری، رماتیسم عماد و طوبا به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده، یدو به کارگردانی مهدی جعفری، خط فرضی به کارگردانی فرنوش صمدی، منصور به کارگردانی سیاوش سرمدری، تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده، گیج‌گاه به کارگردانی عدل تبریزی، شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان، زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری، روزی روزگاری آبادان به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، روشن به کارگردانی سیدروح اله حجازی،مصلحت به کارگردانی حسین دارابی، تک‌تیرانداز به کارگردانی علی غفاری در آبادان و خرمشهر به نمایش در می آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا