خبرخور

نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است

نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی استبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در جریان سفر به تبریز در جلسه هم اندیشی با رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تعامل بین بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مناسب دانست.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل بیمه سلامت استان افزود: تعامل مناسب بیمه دراین استان با دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیریت صحیح اعتبارات به خصوص در ایام کرونایی مشهود است.

آقای ناصحی در خصوص ضرورت افزایش اعتبارات سطح یک روستایی بیان کرد: اولویت سازمان برای سال آینده تقویت سطح یک روستایی است، چرا که اگر دسترسی روستا‌ها به خدمات بهداشتی کاهش یابد، به طور قطع دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تاأکید بر اینکه خدمت رسانی درمانی در روستا‌ها از سخت‌ترین فعالیت‌ها در حوزه درمان است، پرداخت به موقع حقوق‌ها و چانه زنی برای افزایش حقوق فعالان در این بخش را حداقل کاری دانست که می‌توان برای این افراد انجام داد.

مدیر عامل بیمه سلامت، با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی، سازمان فشار مضاعفی را از بابت پرداخت‌ها متحمل می‌شود گفت: علیرغم تمام سختی‌ها از سال ۹۵ تاکنون اولویت را به تسویه و پرداخت مطالبات داده ایم و در سال ۹۹ نیز مطالبات به روز پرداخت شده است.

وی در ادامه به بحث ارزیابی وسع اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط کرونایی فعلا این طرح با مسامحه جلو می‌رود تا بیمه شدگان و به خصوص اقشار ضعیف از نظر مالی دچار مشکل نشوند.

آقای ناصحی رسیدگی به مشکلات حوزه بهداشت را نیازمند تعامل همه جانبه دانست و از تلاش این مجموعه برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی به خصوص در بحث تعدیلات و قصورات خبر داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، انجام نسخه نویسی الکترونیکی را در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی یک الزام قانونی عنوان کرد و گفت: این طرح مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر بهداشت است و تمام موسسان دولتی باید به انجام آن پایبند باشند.

آقای ناصحی از اعمال طرح‌های تشویقی، چه در بخش خصوصی و چه دولتی در رابطه با نسخه نویسی الکترونیکی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا به ازای هر نسخه الکترونیکی، مبلغ اضافی پرداخت می‌شود، هم چنین اولویت پرداخت با نسخ الکترونیکی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا