خبرخور

نخستین محموله واکسن روسی کرونا وارد ایران شد + فیلم

به گزارش خبرنگار سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما ، قرار است واکسن‌های کرونا با سه پرواز وارد کشور شود که نخستین آن امروز ۱۶ بهمن انجام شد.

نخستین محموله واکسن روسی با پرواز ماهان وارد کشور شد و محموله دوم هم ۳۰ بهمن و محموله سوم نیز روز ۱۰ اسفند به تهران ارسال می شوند.

 

کد ویدیو

نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری برای تحویل محموله واکسن اسپوتنیک وی حضور خواهند داشت و این محموله را در شرایط استاندارد و تحت تدابیر امنیتی تحویل خواهند گرفت.
به گفته رئیس سازمان غذا و دارو ؛ واکسن اسپوتنیک وی روسیه بیش از ۹۱ درصد ایمنی ایجاد میکند که عوارض آن ناچیز بوده و مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

 

نخستین محموله واکسن روسی کرونا وارد ایران شد + فیلم

انتشار مقاله‌ای در هفته نامه معتبر لانست اروپا درباره عملکرد خوب و اثربخشی ۹۲ درصدی واکسن اسپوتنیک، رسانه‌های غربی را به اعتراف وا داشت. کریل دیمیترف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور واکسن کرونا در گفتگو با رسانه‌های روسی اعلام کرد: واکسن اسپوتنیک با اثر بخشی فوق العاده خود نشان داد در حال حاضر از مطمئن‌ترین واکسن‌های جهان است.
تمام جزییات و نحوه عملکرد این واکسن که بر روی ۲۲ هزار نفر طی دو ماه مورد مطالعه قرار گرفت نشان می‌دهد در حدود ۹۲ درصد از موارد بطور کامل در برابر ویروس کرونا مقاومت ایجاد کرده و تنها موارد بسیار معدودی از تب خفیف در برخی دریافت کنندگان واکسن مشاهده شده است.

 

   مشتریان واکسن روسی کرونا چه کشورهایی هستند : 

نخستین محموله واکسن روسی کرونا وارد ایران شد + فیلم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شش =

دکمه بازگشت به بالا