خبرخور

ناشران برگزیده در مراسمی مجازی معرفی می‌شوند

مرادی‎نیا با اشاره به برگزار نشدن نمایشگاه کتاب:

توضیحات مدیر اداره کتاب درباره علت تأخیر معرفی ناشران برگزیدهبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد مرادی‎نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتخاب ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ گفت: فرآیند داوری و انتخاب این ناشران در سال گذشته انجام شد و قرار بود معرفی و تجلیل همزمان با برپایی سی و سومین نمایشگاه بین‌‏المللی کتاب تهران انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به طولانی شدن شرایط کرونا و لغو برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، تصمیم گرفته شد تجلیل از برگزیدگان در هفته کتاب انجام شود.

مرادی‌نیا گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده ناشران در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از مجموع ۱۵۸۳ ناشری که در سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۰ عنوان کتاب منتشر کرده بودند، تعداد ۶۰۸ ناشر به مرحله دوم راه یافتند. سپس با بررسی‎های بیشتر سوابق و فعالیت‎‏های ناشران تعداد ۲۰۰ ناشر به مرحله دوم راه پیدا کردند. در آخرین مرحله مستندات ناشران نیز بررسی و سرانجام ناشران برگزیده در بخش‎های گوناگون انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: متأسفانه به دلیل شرایط کرونا امکان برگزاری مراسم با حضور ناشران برگزیده وجود نداشت و معرفی و تجلیل از ناشران در فضای مجازی انجام می‎شود. بر اساس این گزارش، ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ در بخش‎های مختلف عبارتند از:

الف-ناشران بزرگسال بخش خصوصی تهران: انتشارات مجد

ب- ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان: انتشارات شهید کاظمی

ج-ناشران بزرگسال غیرخصوصی: انتشارات سوره مهر

د- ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی تهران: انتشارت محراب قلم

ه-ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی شهرستان: انتشارت براق

و-ناشران کودک و نوجوان غیرخصوصی: نتشرات به‎نشر

ز- بخش جنبی: هیئت داوران به استناد تبصره ۶ ماده ۴ آیین‎نامه انتخاب ناشر برگزیده سال، ناشران زیر را دارای بهترین عملکرد از حیث کیفیت ارائه آثار، انتخاب موضوع، انتشار کتاب‎های ارزشمند، بدیع و نوآورانه، فعالیت تخصصی موثر در یک یا چند موضوع مشخص، تناسب با نیاز‌های علمی و فرهنگی جامعه به عنوان ناشر برگزیده بخش جنبی معرفی کرد:

۱-انتشارات نردبان: خدمات برجسته و تاثیرگذار در توسعه فرهنگ به ویژه زیست‌محیطی

۲-انتشارات فاطمی: برای خلق کتاب‎های بدیع در محتوا و صورت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا