خبرخور

«میخی به تابوت» اثر «عزیز آقایانی» منتشر شد

 به گزارش خبرنگار ایرنا، این کتاب که شامل ۸۶ داستان کوتاه است به موضوعات اجتماعی روز می‌پردازد و «رییس خیالباف»، «دکمه خواب ابدی»، «گنجشک‌ها آدم نمی‌شوند»، «مرگ از نوع خیال»، «مردی که زیاد می‌دانست» نام چند داستان موجود در این کتاب است.

نویسنده این اثر، عزیز آقایانی متولد سال ۱۳۳۴ کرمانشاه است؛ این شاعر و نویسنده پرکار در کنار شغل آزاد خود تاکنون موفّق به نوشتن کتاب‌هایی نظیر «سیگاری کنج لب اسطوره»، «نعره می‌کشم پس هستم»، «هویت در دست تعمیر» و «من و اقاقی و بچه های کوچه بن بست» و «مرگی کوچک لایه کتاب» شده است.

این کتاب در اندازه رقعی، ۴۲۴ صفحه، چاپ اول ۱۳۹۹ با تیراژ هزار نسخه به قیمت ۸۰ هزار تومان از سوی انتشارات سرانه منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

در کرمانشاه نیز همانند سایر نقاط دنیا گرایش داستان سرایان بیشتر به سوی داستان کوتاه است؛ یکی از دلایل این گرایش در این دوره پرجنب وجوش این است که داستان کوتاه بهتر می تواند موقعیت ها و لحظه های حساس و ناپایدار و رویدادهای تند و زودگذر را را تصویر کند.

نویسندگان ما در دوره ای که هر روز حادثه طرح روی می دهد و فرصت بررسی دقیق و تحلیل وقایع و شخصیت پردازی های مفصل که مختص رمان است، نیست به نوشتن داستان کوتاه روی می آورند.

داستان کوتاه در جوامعی که مدام دستخوش ناآرامی و بی ثباتی است کاربرد بیشتری دارد؛ کتابی که اکنون معرفی شد ثمره این شرایط است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا