خبرخور

موزه هنرهای معاصر باز شد

به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بازگشایی موزه هنر‌های معاصر تهران با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، مظفری مدیرکل اداره هنرهای تجسمی ارشاد، آقایی رئیس موزه و جمعی از هنرمندان تجسمی برگزار شد.

در ابتدا، احسان آقایی رئیس موزه هنر‌های معاصر طی سخنانی اظهار کرد: بسیار مفتخرم که امروز پس از سی ماه مرمت و نوسازی موزه هنر‌های معاصر تهران به شما خیر مقدم می گویم. موزه هنر‌های معاصر تهران به عنوان مهمترین مرکز بین المللی هنر ایران، علاقه‌مندان بسیاری دارد. امروز موزه هنر‌های معاصر در حالی بازگشایی می شود که در شبیه‌ترین وضعیت خود به روز اول قرار دارد.

وی افزود: در مدت مرمت، مطالعات پژوهشی بسیاری روی آثار گنجینه انجام شد که ماحصل آن ۶ عنوان کتاب است که ۴ جلد آن قبل از عید رونمایی می شود.

در ادامه جمشید ناصری همسر منیژه میرعمادی که ۷۰۵ اثر از مجموعه شخصی همسر مرحومش را به موزه اهدا کرده است، گفت: منزل ما شبیه یک موزه کوچک بود، این تابلو‌ها به زندگی ما نشاط می داد و همیشه همسرم می گفت من یک روز این آثار را به موزه هنرهای معاصر خواهم داد. به همین دلیل من بعد از فوت ایشان این کار را انجام دادم.

 

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − شش =

دکمه بازگشت به بالا