خبرخور

معرفی نمایش‌های منتخب برای دیگرگونه‌های اجرایی

معرفی نمایش‌های منتخب برای دیگرگونه‌های اجراییبه گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما؛ هیأت انتخاب «بخش دیگرگونه‌های اجرایی» متشکل از خانم ندا شاهرخی و آقایان حسین توازنی‌زاده و امیر راد اسامی ۲۶ نمایش منتخب برای ارزیابی نهایی در این رویداد را اعلام کردند.

اسامی این آثار (براساس حروف الفبا) به این شرح است:

۱- «پامنار، قصر شیرین، شلمچه» به نویسندگی آقای کیارش اشراقی و کارگردانی آقایان مرتضی قاضیان و کیارش اشراقی- استان تهران، شهر تهران

۲- «پانزده ثانیه» به نویسندگی و کارگردانی آقای پویان محمودی- استان تهران، شهر تهران

۳- «تناسخ» به نویسندگی گروه و کارگردانی آقای مهیار جوادی ها- استان قم، تهران و گیلان، شهر قم، تهران و بندرانزلی (در مورد شهر محل اجرا توضیحات کامل در طرح عنوان شده است.)

۴- «جی‌تی‌اِی (این یک هملت هوشمند است)» به نویسندگی و کارگردانی خانم فائزه شاه‌حسینی با اقتباس از نمایشنامه «هملت ماشین» اثر هاینر مولر- استان تهران، شهر تهران

۵- «چرخ» به نویسندگی آقای داوود معینی‌کیا و کارگردانی آقای مرتضی برزگرزادگان- استان تهران، شهر تهران

۶- «خودم» به نویسندگی و کارگردانی آقای اسماعیل کمالی- استان تهران، شهر تهران

۷- «دموکراسی سفارشی» به نویسندگی و کارگردانی آقای میلاد جباری‌مولانا- استان تهران، شهر تهران

۸- «ز شمع مرده» به نویسندگی خانم نسیم مقدم و کارگردانی خانم نسیم مقدم و آقای سجاد باقری- استان تهران، شهر تهران

۹- «سخنور- تخت پنجم» به طراحی و کارگردانی آقای علیرضا طاهری براساس سه نمایشنامه از پیتر هانتکه؛ «اتهام به خود»، «اهانت به تماشاگر» و «غیب‌گویی» – استان تهران، شهر تهران

۱۰- «سرور‌های قبیله‌ای» به نویسندگی خانم یاسمین اقدامی و کارگردانی آقای سجاد شفیعی‌فر و خانم یاسمین اقدامی- استان تهران، شهر تهران

۱۱- «سلول‌ها با ما می‌رقصند» به نویسندگی و کارگردانی آقای مجید سرنی‌زاده- استان هرمزگان، شهر بندرعباس

۱۲- «سوگ» به نویسندگی و کارگردانی آقای سعید جمشیدی‌پور- استان تهران، شهر تهران

۱۳- «سه روایت» به نویسندگی و کارگردانی آقای محمد بابایی- استان اصفهان، شهر اصفهان

۱۴- «شدن» به نویسندگی و کارگردانی آقای نیما ایمان‌زاده- استان کردستان، شهر سنندج

۱۵- «کادر درمان خواب ندارد» به نویسندگی و کارگردانی خانم تینو صالحی- استان تهران، شهر تهران

۱۶- «ماسک» به نویسندگی و کارگردانی آقای سعید زارعی- استان تهران، شهر تهران

۱۷- «محاکمه در قرنطینه» به نویسندگی و کارگردانی آقای مهدی تنگستانی- استان بوشهر، شهر گناوه

۱۸- «مرد تلویزیونی» به نویسندگی و کارگردانی آقای آرش رضایی- استان لرستان، شهر ازنا

۱۹- «منو» به نویسندگی و کارگردانی آقای مهدی ملکی- استان تهران، شهر تهران

۲۰- «میکرومکبث» به ایده‌پردازی و کارگردانی آقای حسین دریس- استان تهران، شهر شمیرانات

۲۱- «هوم» به نویسندگی و کارگردانی خانم سارا کریمیان اقبال- استان تهران، شهر تهران

۲۲- «۱۹:۱۹» به نویسندگی آقای احسان یزدان‌پناه و کارگردانی آقای علی کاظمی- استان البرز، شهر کرج

۲۳- «۱۹۸۴» به نویسندگی و کارگردانی آقای جعفر حجازی- استان تهران، شهر تهران

آثار مشروط:

۲۴- «این اجرا برای نشنیدن است» به نویسندگی آقای فؤاد زیدانلویی و کارگردانی سپینود اسدزاده‌تبریزی- استان خراسان رضوی، شهر مشهد

۲۵- «تورتئاتر» به نویسندگی و کارگردانی آقای پیام عزیزی- استان تهران، شهر تهران

۲۶- «هملت» به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی خانم الهام ابنی- استان تهران، شهر تهران

لازم به ذکر است در مجموع برای بخش آثار تازه ۷۴ تقاضا به دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ارسال شد، در فراخوان ذکر شده بود هیأت انتخاب در مرحله اول، بعد از دیدن ۷۴ ویدئوی ۵ دقیقه‌ای «آثار تازه» که در آن کارگردان یا ایده‌پرداز به معرفی و تشریح ایده خود می‌پرداخت، صاحبان ۴۳ اثر را به مرحله دوم و جلسه گفتگو دعوت کردند. این جلسات به شیوه برخط برگزار شد و پس از برگزاری آن ۲۶ اثر برای حضور در مرحله سوم و ارزیابی نهایی معرفی شدند.

گروه‌های منتخب شامل ۲۶ اثری که نام برده شد در کنار منتخبان بخش «آثار اجراشده» که نتیجه از سوی هیأت انتخاب به اطلاع آن‌ها می‌رسد، باید مطابق گاه‌شمار، تا ۸ دی‌م اثر خود را برای حضور در مرحله ارزیابی نهایی آماده اجرا کنند.

این بخش با مدیریت آقای سامان خلیلیان در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود.

سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری آقای حسین مسافرآستانه امسال برگزار خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا