خبرخور

مستند «خان طومان هفت خوان عشق» آماده پخش شد

سعید چاری کارگردان در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مستند «خان طومان هفت خوان عشق» گفت: با توجه به اهمیت موضوع خان طومان برای ایرانیان، تولید این مستند حدود ۳ سال زمان برد. تفاوت منطقه خان طومان با سایر نقاط دیگر سوریه شاید تعداد بالای شهدای ایرانی است که طی دو مرحله نزدیک به ۳۰ شهید مدافع حرم ایرانی در خان طومان به شهادت رسیدند.

وی افزود: در این مستند به تمامی اتفاقات خان طومان و دست به دست شدن این منطقه بین نیرو‌های مقاومت و تکفیری‌ها در قالب مصاحبه با سرداران و فرمانده‌ها و نیرو‌های حاضر در منطقه پرداخته شده و بخش‌هایی از مستند به نقش حاج قاسم سلیمانی در بازپس گیری این منطقه می پردازد.

چاری عنوان کرد: خان طومان بخاطر برد رسانه‌ای تکفیری‌ها منطقه شناخته شده‌ای برای ایرانی‌ها شده است، اما مردم کمترین اطلاعات از حماسه‌ای که در خان طومان شکل گرفته است دارند و سعی کردیم در این مستند بخش‌هایی از این حماسه بزرگ را به تصویر بکشیم.

مستند «خان طومان هفت خوان عشق» آماده پخش شد

وی تصریح کرد: از آنجا که عملیات دوم خان طومان و نقض آتش بس منجر به شهادت ۱۶ شهید از استان مازندران شده بود که  برخی از شهدا مهر ماه امسال تفحص شد در این مستند به بخش‌هایی از زندگی شهید مدافع حرم محمود رادمهر هم پرداخته شده است.

این مستند قرار است بزودی از یکی از شبکه های رسانه ملی پخش شود،کارگردان و تدوین:سعید چاری تهیه کننده:سیاوش چاوشی. پژوهش و نویسنده متن:ثناصادقی. مدیر تولید:محمدرضا رحمانیان. مشاور پروژه: دکترسرهنگ مجید جوشقانی و…

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا