خبرخور

مراسم تودیع و معارفه مدیران دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم تودیع و معارفه مدیران کل دفتر توسعه کتاب و کتاب خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (محمدجواد مرادی‎نیا و علیرضا صدرالدینی) امروز با حضور نمایندگانی از حوزه نشر و مدیران و معاونان ستادی برگزار شد.

محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به ویژگی‎های آقای مرادی‎نیا در طول خدمت سه‎ساله در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از ویژگی‏های آقای مرادی‏ نیا تدبیر کردن است. برخی افراد نیت‎های خوبی دارند، اما راهی برای رسیدن به مقصد پیدا نمی‎کنند، اما افرادی هستند که این توانایی رسیدن به مقصد را دارند. پیدا کردن راه برای رسیدن به مقصد موضوع مهمی است که حاصل تجربه و دانش است.

وی ادامه داد: از صمیم قلب می‏گویم که آقای مرادی‎نیا انصاف و حقوق مردم را رعایت می‌کرد و سعی می‌کرد بین حق‎الناس و ضوابط و مقررات موازنه ایجاد کنند. چارچوب‏های حاکمیتی حفظ شود و حق مردم را استیفا کنند. همچنین آقای مرادی‏ نیا توجه ویژه‎ای به فناوری‎های نوین داشتند و تلاش بسیاری برای به روزرسانی اطلاعات اداره کتاب و ارائه خدمات غیرحضوری به ناشران و مولفان انجام دادند.

معاون امور فرهنگی ادامه داد: یکی از دغدغه‏ های آقای مرادی‏ نیا دغدغه ایران و هویت فرهنگی آن بود و رشد ایران و اسلام را پی‎گیری می‏ کرد. نحوه تعامل و حسن سلوک و خلق‎ و خوی وی نیز نیازی به گفتن ندارد و همه از آن آگاه بودند.

جوادی درباره ویژگی‎های آقای صدرالدینی نیز گفت: آقای صدرالدینی هم اهل کتاب و تالیف و تدریس هستند و هم درک درستی از وضعیت فضای نشر کشور دارند. امیدوارم موضوع فناوری‎های نوین و طرح قاچاق کتاب را که آقای مرادی ‏نیا در حال اجرای آن بود را پیگیری کنند.

علیرضا اسماعیلی مشاوراجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی‎های اخلاقی آقای مرادی‎نیا گفت: آقای مرادی‎نیا مدیر بسیار مدبری بود و امیدوارم در سمت جدید نیز موفق باشند. آقای صدرالدینی نیز از همکاران سابق در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند و امیدوارم در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی نیز موفق باشند.

مهرزاد دانش مدیرکل دفتر چاپ و نشر نیز در این جلسه گفت: متانت و وقار شخصیتی آقای مرادی ‏نیا مثال‎زدنی بود که نشان از شخصیت خانوادگی و مدارج علمی او داشت.

همچنین ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز گفت: آقای مرادی ‏نیا در مدت حضورش در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی منشا خیر و برکت بود و اقداماتی را انجام داد که شاید کمتر کسی از آن‌ها خبر داشته باشد. آقای مرادی ‏نیا یکی از مدیران پرکار معاونت امور فرهنگی بود و امیدوارم در سمت جدید نیز موفق باشند.

هومان حسن‎پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نیز در این جلسه با اشاره به محدودیت‎های کرونا برای حضور دیگر اهالی نشر در این جلسه گفت: آقای مرادی ‏نیا یکی از مدیرانی بود که شخصیت بسیار آرامی داست و هیچ حاشیه ‏ای نداشت، ولی به بسیاری از حاشیه‎ها پاسخ می‎داد.

ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی نیز در این جلسه با اشاره به سوابق خانواده مرادی‎نیا پیش و پس از انقلاب گفت: سالانه بیش از ۱۰۵ هزار عنوان کتاب مجوز نشر می‌گیرند و نباید برای تعدادی از کتاب‎هایی که درباره آن‌ها جنجال می‌شود، بزرگنمایی کرد و فعالیت‎های این اداره کل را زیر سوال برد.

مهدی حافظی ذیحساب معاونت امور فرهنگی نیز گفت: بسیار خوشحالم که در مدت خدمتم در معاونت امور فرهنگی دوستی همچون او پیدا کردم و برایش آرزوی موفقیت دارم.

غلامحسین هادویان، دبیر علمی اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به خدمات آقای مرادی‏ نیا در تاسیس سامانه جامع نشر گفت: این اقدام بسیار خوب بود و در حال حاضر کتاب‎ها به سرعت ثبت و مجوز نشر برای آن‌ها صادر می‌شود. این رویه کمک بسیار بزرگی به عدم حضور ارباب رجوع به وزارتخانه کرده است.

بهروز عطاریان معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی نیز گفت: آقای مرادی‏ نیا حامی بسیار خوبی بودند و همیشه از کارمندان خود حمایت می ‏کردند.

مرجان نوذری معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی با اشاره به حمایت‎های آقای مرادی ‏نیا از کارمندان گفت: همه کارمندان از رفتن او ناراحت هستند.

محمد جواد مرادی‎نیا نیز در پایان گفت: خودم را لایق این همه لطف دوستان نمی‏دانم و احساس می‏ کنم همکاران و دوستان بنده نوازی می‏ کنند. خوشبختانه انرژی خوبی برای پیشبرد کار‌ها داشتیم، اما برخی اقدامات مانع از پیشروی ما می‎شدند.

وی ادامه داد: در تمام مدت مسئولیت تلاش کردم به این پست و جایگاه به عنوان یک امانت نگاه کنم و همواره پاسخگوی ارباب رجوعان باشم.

علیرضا صدرالدینی نیز با اشاره به سابقه حضورش در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشحالم که پس از ۲۵ سال بار دیگر به خانه برگشته‎ام و تلاش خواهم کرد با کمک همکاران وظایف خود را انجام دهم.

 

انتهای پیام/ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا