خبرخور

مدیون «مامان» هستم

مدیون «مامان» هستمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری فیلم مامان با حضور عوامل فیلم در برج میلاد تهران برگزار شد، آرش انیسی درباره دلیل ساختن این فیلم گفت: فیلمنامه مامان را بسیار دوست داشتم و از مدت‌ها قبل در پی ساختن آن بودم. هر بار خواستم به سراغ کار دیگری بروم، احساس می‌کردم مدیون مامان هستم و در نهایت آن را ساختم.
وی درباره دلیل چند نام داشتن مامان افزود: جنوبی ها، چون با مهندسان خارجی مراوده داشتند معمولا دو اسم دارند و در این فیلم نام دیگر نسرین نانسی صدا می‌شود. فامیل مامان روستا است، اما چون کار مردانه انجام می‌دهد فامیل همسرش را روی خودش می‌گذارد.
وی درباره شباهت فیلم نامه به آثار مجید برزگر افزود اگر آقای برزگر نبود این فیلم در هیچ صورتی ساخته نمی‌شد و او بر اساس نگاهی که از پیش دارد فیلمنامه‌ها را انتخاب می‌کند.
مجید برزگر تهیه کننده این فیلم در این نشست گفت آنچه در مرحله اول برای من مهم بود فیلمنامه بسیار خوب بود. ارش انیسی هم انگیزه خیلی زیادی برای ساختن آن داشت و همین مسئله برایم ارزشمند بود.
وی درباره نقشش در فیلمنامه گفت هیچ نقشی در نگارش فیلمنامه نداشتم و تنها نگاه آرش انیسی مرا به خود جلب کرد.
آقای برزگر افزود از مرکز سینمای مستند تشکر می‌کنم که مسیر خوبی را پیش گرفته است. الان که فیلم را دیدم حس کردم ریتم دارد و فیلم‌های از این جنس مخاطب خود را دارد. متر و معیار سینما فیلم‌های پر فروش نیست و تعریف مخاطب و تماشاگر فرق کرده است.
رویا افشار بازیگر این فیلم در این نشست ادامه داد شخصیتی که ایفا کردم به دلیل شرایط زندگی اقتدار دارد و از آنجایی که مادر است بسیار مهربان است.
وی درباره چگونگی ایفای نقش‌های متفاوت مادر افزود: فاصله گذاری را زمانی که سناریو می‌خوانم انجام می‌دهم. وقتی فیلمنامه را می‌خوانم سعی می‌کنم اگر نزدیک به هم است بازی نمی‌کنم. بسیاری از این بازی‌های متفاوت در آثار آقای برزگر شکل گرفته که حضورش در هر کاری نشان می‌دهد آن کار ارزش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا