خبرخور

مترجم قرآن به علت کرونا بستری شد + فیلم

مترجم قرآن به علت کرونا بستری شدبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ عارف خرمشاهی، پسر استاد بهاءالدین خرمشاهی، امروز با انتشار پستی در صفحه اجتماعی خود نوشت: ان‌شاءالله با دعای خیر همه عزیزان، استاد گرامی به زودی سلامت خود را باز می‌یابند.

 

روز گذشته استاد خرمشاهی به دلیل بیماری کرونا و حال نامساعدش در بیمارستان آتیه و در بخش آی‌سی‌یو بستری شده است. بخشی از ریه‌های استاد درگیر ویروس کرونا شده و تحت مراقبت است.

 

از خداوند برای این قرآن‌پژوه آرزوی بهبودی و سلامتی داریم.

یادآور می‌شود؛ بهاءالدین خرمشاهی بیش از ۵۰ کتاب در قالب تألیف و ترجمه و نزدیک به یک‌هزار مقاله در مطبوعات منتشر کرده است. بیشتر شهرت وی پژوهش‌های قرآنی، ترجمه قرآن و کتاب‌هایی است که در مورد حافظ نوشته است. وی بیش از ۱۵ جایزه علمی گرفته که چهار مورد آن مربوط به کتاب‌هایی است که برگزیده کتاب سال شده‌اند. خرمشاهی همچنین به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایران انتخاب شده است.

 

از آثار تألیفی وی می‌توان به «فرهنگ موضوعی قرآن مجید»، «ذهن و زبان حافظ»، «حافظ نامه»، «سیر بی‌سلوک»، «چهارده روایت»، «قرآن و قرآن‌پژوهی»، «دایرهالمعارف تشیع»، «کتیبه‌ای بر باد» و «پوزیتیویسم منطقی» اشاره کرد. در زمینه ترجمه هم باید از آثاری همچون «هنری میلر» اثر «جورج ویکس»، «شیطان در بهشت» اثر «هنری میلر»، «علم در تاریخ» اثر «جان برنال»، «هابیل و چند داستان دیگر» اثر «میگل د اونامونو»، «عرفان و فلسفه» اثر «استیس»، «درد جاودانگی» اثر «میگل د اونامونو»، «علم و دین» اثر «ایان باربور»، «اندیشه سیاسی در اسلام معاصر» اثر «حمید عنایت»، «دین‌پژوهی» اثر «میرچا الیاده» و «درآمدی بر تاریخ قرآن» اثر «ریچارد بل» یاد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا