خبرخور

ماجرا‌های طنزآمیزی که در یک مدرسه رقم می‌خورند

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «داستان‌های جستجو در مدرسه» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ترجمه نیلوفر اکبری و تصویرگری سرژ بلوش به چاپ سوم رسید. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۳۹۵ از سوی این انتشارات منتشر شد.


بیشتر بخوانید:


کتاب «داستان‌های جستجو در مدرسه» ترجمه کتاب «جستجو در مدرسه» اثر آرو وینیود، نویسنده فرانسوی است. او در این اثر روایت زندگی در خوابگاه مدرسه را از زبان رمی فارامون بیان می‌کند. رمی ۱۳ ساله به همراه دوستانش ماجرایی طنز را رقم می‌زند و روایتگر این ماجرا در کتاب است.

کتاب «داستان‌های جستجو در مدرسه» برای رعایت قانون کپی رایت از انتشارات فرانسوی اثر با عنوان Gallimard Jeunesse خریداری و ترجمه شد. مخاطبان کتاب در رده سنی بالای ۱۵ سال هستند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«در مدرسه چه اتفاقی افتاده است؟ چه کسی شب‌ها در راهرو‌های خالی مدرسه رفت و آمد می‌کند؟ زیرزمین‌های مدرسه که تا به حال هیچ شاگردی به آن‌جا نرفته است، چه رازی را در خود مخفی کرده‌اند؟ چه کسی کلاس علوم را به هم ریخته است و به آقای کورنو مسئول آزمایشگاه حمله کرده است؟ آقای مدیر بین شاگردان خوابگاهی دنبال مقصر می‌گردد… برای رمی، پ. پ کول‌ور و ماتیلد فقط یک راه وجود دارد: خودشان حقیقت را کشف کنند.»

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا