خبرخور

قوانین تردد خودرو‌های عمومی در طرح جامع وضعیت کرونایی

به گزارش خبرنگار فضای مجازی گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما ، در اجرای این طرح تردد وسایل حمل و نقل در شهر های قرمز بجز خودروهای مجاز ، از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع است و در خصوص تردد اشکال مختلف حمل و نقل نیز  مقرراتی وضع شده که به این شرح است : 

– فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌ها، آژانس‌ها و… از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع نیست و جریمه‌ای برای این افراد صادر نمی‌شود. 

– افرادی که شیفت شب کار می‌کنند یا ناچار به تردد شبانه برای حضور در محل کار هستند، برای جلوگیری از جریمه باید پلاک‌های خودروی ایشان توسط کارفرمایان به فرمانداری‌ها یا پلیس راه در هر استان اعلام شود.

تردد بین شهری

– خودرو‌های دارای پلاک بومی حق خروج از شهر خود و ورود به سایر شهر‌ها را ندارند. طبق اعلام پلیس راهور این محدودیت برای مراکز استان‌ها از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۲۸ آبان آغاز خواهد شد.
 

تردد بین تهران و کرج

 
– تردد بین تهران و کرج آزاد است و شامل محدودیت تردد بین شهری نمی‌شود.

جریمه تردد برون‌شهری

 

– در صورت عدم رعایت خودرو‌ها در خروج از شهر‌های قرمز و تردد در جاده‌های فرعی و ثبت خودرو‌ها در جاده‌های بین شهری، مبلغ یک میلیون تومان و در صورت خروج از شهر‌های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری

 

– هر شخصی که تست کرونای مثبت داشته باشد، تا ۱۴ روز نباید با سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوس، قطار، هواپیما) مسافرت کند. 

– سفر‌های هوایی داخلی به ارائهٔ نتیجه منفی تست کرونا مشروط نشده است و طبق توضیح وزارت بهداشت، لازم نیست پیش از سفر‌های داخلی تست PCR انجام شود. اما از ورود مبتلایان به کرونا به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری می‌شود و خدمات تور و سفر به ایشان نباید فروخته شود. 

– هنوز دستورالعملی برای سفر‌های اتوبوسی وضع نشده است.

 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا