خبرخور

قطعیت کیت سریع آنتی ژن کووید ۱۹ با تأیید انستیتو پاستور

قطعیت کیت سریع آنتی ژن کووید ۱۹ با تأیید انستیتو پاستورآقای دکتر علیرضا زالی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در اردیبهشت امسال تفاهم نامه‌ای علمی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ستاد مقابله با کرونا استان تهران با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد که طرح بسیار خوبی بود و امروز شاهد رونمایی از این طرح مشترک که با سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هستیم.
وی ادامه داد: پژوهشگران ایرانی موفق به آزمایش‌های تولید بومی کشور مبتنی بر آنتی ژن در تشخیص سریع هستند و هم اکنون با این رونمایی ایران در زمره ۵ کشور جهان از جمله امریکا، ژاپن، کره جنوبی و چین قرار دارد.
آقای دکتر زالی افزود: جواب این آزمایش در کمتر از ۲۰ دقیقه آماده می‌شود و دیگر احتیاجی به استفاده از امکانات و تجهیزات پیچیده برای این آزمایش نیست، همچنین بیش از ۸۵ درصد تشخیص از این طریق قابل اطمینان است و دیگر نیاز نیست که افراد ۲۴ ساعت منتظر پاسخ آزمایش خود باشند و تنها ظرف ۲۰ دقیقه جواب آزمایش مشخص می‌شود.
وی با بیان اینکه این آزمایش به طور کامل علمی و از اصالت بالایی برخوردار است، گفت: تمام استاندارد‌ها بر روی این آزمایش انجام شده و با تأیید انستیتوپاستور به قطعیت رسیده و مورد اطمینان است.
آقای دکتر زالی گفت: با انجام این آزمایش در طرح محله محور می‌توانیم برای تشخیص زودرس بیماری و قطعیت آن برای قرنطینه اقدام کنیم.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا پایتخت با بیان اینکه اولویت ما برای استفاده از این آزمایش در مراکز جامع سلامت است، افزود: مکانیزم ردیابی و غربالگری و تشخیص زودرس از طریق این آزمایش انجام می‌شود و امروز این کیت جزو ۸ قلم کیتی است که در این مرکز در هفته‌های آینده رونمایی می‌شود بنابراین خبر‌های خوشی در هفته‌های آینده در خصوص کیت‌ها خواهیم داشت.
آقای دکتر زالی گفت: کار بر روی این کیت در مدت ۴ ماه به صورت فشرده و با ۳۰ درصد ارزبری انجام شده که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد زیر قیمت تمام شده جهانی است.
وی در ادامه درخصوص محدودیت‌ها در استان تهران که از شنبه یکم آذر اجرا می‌شود، افزود: محدودیت‌ها شامل ۲، ۳ و ۴ است و مشاغلی که ۱۴ رسته شغلی آن‌ها در گروه ۱ قرار می‌گیرند و این ۱۴ گروه مانند خدمات امدادی، آتش نشانی، بیمارستان ها، مراکز درمانی، مراکز توزیع و تهیه مواد غذایی را در بر می‌گیرد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا پایتخت گفت: به مدت دو هفته متناسب با اعلام شهر‌ها از جمله شهر تهران که در وضعیت هشدار قرمز قرار دارد، این محدودیت‌ها اجرا می‌شود و بعد از دو هفته شاخص‌های به دست آمده در این طرح تحلیل می‌شود و در صورت افزایش شاخص‌های هشدار محدودیت‌ها ادامه می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

دکمه بازگشت به بالا