آن قدیم‌ترهاروان‌شناسیعمومیموضوعات

قربانی نشدن (۲)

گاهی مواقع برای اینکه حرف خودتون رو بیشتر به کرسی بنشونید لازمه که بخواید با فرد مافوق صحبت کنید. با این کار احتمال موفقیت شما صد چندان خواهد شد. به طور کلی هرگونه اقدام شما برای تغییر وضعیت نامطلوبی که دارید منجر به این می‌شه که احساس «قربانی‌شدن» در شما از بین بره.

اما باید بدونید که حرف خود را به کرسی‌نشاندن با پرخاش‌گری تفاوت اساسی داره، چون لازمه که شما حرفتون رو با ملایمت، مودبانه و استدلالاتی منطقی به کرسی بنشونید نه با عصبانیت و درگیری.

زندگی یک بازی است. اگر شما این مسئله رو پذیرفته باشید، باید سعی کنید نقشتون رو در زندگی خوب بازی کنید و بدونید که در این بازی هیچ‌گونه عصبانیت و ناراحتی توجیه‌پذیر نیست.

نکته:

به یاد داشته باشید که هر فردی از دیدگاه خودش محق است. این‌که شما واقعا این قضیه رو درک کنید باعث می‌شه نسبت به دیگران ابراز عصبانیت نکنید چون به نظر هر فردی حق با اوست و از خواسته‌ی خودتون دفاع کنید، چون می‌خواید به حقتون برسید.

برای این‌که دیگران رفتار شایسته‌ای با شما داشته باشند به صورت فعال و مودبانه خواسته‌ی خود رو بیان کنید و جهت تحقق اون به خودتون متکی باشید تا دیگران؛ خواهید دید که سرانجام حرف شما به کرسی خواهد نشست.

 

 

* این پست توسط خانم نگین توسلیان در کیمیای میهن‌بلاگ ثبت شده است. تاریخ ویرایش: یک‌شنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا