خبرخور

فعالیت‌های تبلیغی حجت‌الاسلام راستگو در زمینه کودک نباید فراموش شود

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد شامگاه چهارشنبه در مراسم یادبود حجت‌الاسلام راستگو که به صورت مجازی برگزار شد، اظهارکرد: حجت‌الاسلام راستگو بر همه مبلغان و فعالان در عرصه کودک و نوجوان حق استادی دارد و نباید تلاش‌ها و خلاقیت‌های ایشان در حیطه فعالیت‌های تبلیغی کودک و نوجوان فراموش شود.

محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم گفت: آنچه که در صدا و سیما و رسانه‌های تصویری در مقام تجلیل از مرحوم حجت‌الاسلام راستگو مطرح می‌شود، نوع برگزاری جلسات و مجری بودن آن مرحوم است، اما آنچه که مهم است، پرداختن به اصل قضیه یعنی پایه‌گذاری روش تبلیغ برای مخاطب کودک و نوجوان است که حجت‌الاسلام راستگو پایه‌گذار فعالیت‌های تبلیغی در زمینه کودک و نوجوان بود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: شأن شاگرد و استادی در میان دانش‌پژوهان و مبلغان در عرصه کار کودک و نوجوان و مرحوم راستگو به معنای واقعی کلمه، ظاهر بود؛ شاگردان وی با توجه به اینکه فی‌الحال از استادان و در کسوت مربیان کار کودک و نوجوان هستند، باز مرحوم حجت‌الاسلام راستگو را «استاد» خطاب می‌کردند.

وی افزود: او پایه‌گذار کاری بود که سابقه نداشت و توانست صاحب این سبک از تبلیغ شود؛ شاید در ابتدا ظاهر فعالیت‌های ایشان ساده و کودکانه بود، اما نفس این کار، اینکه مبلغی، چنین توانایی را در خود ببیند و بتواند موضوعات مختلف دینی را با سبک جدید و خلاقانه به مخاطب ارائه کند، از ویژگی‌های فعالیت‌های ایشان است.

حجت‌الاسلام روستاآزاد، استمرار روش خلاقانه مرحوم حجت‌الاسلام راستگو را مهم برشمرد و اظهار کرد: انتظار می‌رود شاگردان آن مرحوم، پیرو روش و منش استاد راستگو بوده و با توجه به تغییر شرایط و احوالات بتوانند روش فعالیت‌های تبلیغی خود را با ارائه روش‌های نو و خلاقانه، تغییر دهند تا سبک و روش آن استاد عزیز استمرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است که فعالیت‌ها، روش و سبک مرحوم استاد راستگو در زمینه فعالیت‌های تبلیغی و کار با کودک و نوجوان، تبدیل به یک دانش و یک رشته تبلیغی شود تا به عنوان یک باقیات الصالحات ساری و جاری باشد.

لازم به ذکر است، این مراسم با حضور شاگردان آن استاد در سالن رضوان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا