خبرخور

فراخوان بخش تجربه‌های اجرا تئاتر دانشگاهی منتشر شد

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، فراخوان بخش تجربه‌های اجرا با عنوان “اجرا برای تمرینِ زیستن در شهر” برای شرکت علاقه‌مندان در بخش تجربه‌های اجرای بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران انتشار یافت.

در بخش ابتدایی فراخوان با عنوان فراخوان متمم بخش تجربه‌های اجرا، از زبان امیرمحمد ابراهیمی، مدیر این بخش عنوان شده است: پیش از هر چیز، توضیحی درباره انتشار این فراخوان در بخش تجربه‌های اجرای بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ضرورت دارد.

در این فراخوان آمده است: با توجه به وقفه‌ صورت گرفته در برگزاری جشنواره و همچنین تجربیات و رخدادهایی که در طول این سال از سر گذراندیم، بر آن شدیم تا بخشی را به تجربه‌های اجرا اضافه کنیم. بخشی که ضرورت آن برگرفته از ویژگی‌ها و شرایط اکنون است که به تفضیل در متن فراخوان شرح داده شده است. این بخش تحت عنوان «اجرا برای تمرین زیستن در شهر» به بخش تجربه‌های اجرا اضافه شده و فارغ از داوری برگزار خواهد شد.

این فراخوان می افزاید: در پی این مسئله هستیم که آیا می‌توان شهرهای امروزی (در غرب آسیا و شمال آفریقا) و ایده‌ آگورا در یونان باستان به عنوان میانجی برای فهم فضای شهری، نسبتی برقرار کرد؟ آیا می‌توان نقاطی از شهر را به عنوان آگورا متصور شد؟ در نهایت پرسش اساسی، معطوف بر چگونگی تاثیرپذیری و تأثیرگذاری میان ما و فضای شهر است. از این جهت پیش فرض‌هایی این چنینی را مد نظر قرار داده‌ایم تا به نسبت رابطه خودمان با این مقوله بیندیشیم.

متن کامل فراخوان فوق در صفحه رسمی جشنواره و همچنین سایت جشنواره به نشانی http://iiutf.ir/ منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری سید مجتبی جدی و همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در تهران برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا