خبرخور

عزم نیروهای جهادی برای مقابله با کرونا

عزم نیروهای جهادی برای مقابله با کرونابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست گفت: پس از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر به میدان آمدن نیرو‌های داوطلب، موج جدیدی از نیرو‌های جوان جهادی در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا به میدان آمدند و پشتیبانی و تسهیل امور این نیرو‌ها و گروه‌های جهادی به یک ضرورت تبدیل شده است.

حجت الاسلام محمد قمی با اشاره به اینکه این نشست با هدف هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف دولتی و حاکمیتی با محور به میدان‌آمدن مردم برگزار شده است بیان کرد: دستگاه‌های مختلف به تناسب مسئولیت خود باید در محور‌های ۱۰ گانه مشخص شوند و برای اجرای فعالیت‌ها با نهاد‌ها و گروه‌های انقلابی و جهادی هماهنگی لازم را داشته باشند.

این نشست تقویت فرهنگ نهادسازی انقلابی را به همراه دارد

عزم نیروهای جهادی برای مقابله با کرونانائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: این هم افزایی موجب تقویت فرهنگ نهادسازی انقلابی می‌شود و باید این نهاد‌ها از نظر کمی و کیفی گسترش پیدا کنند.

آقای امیرحسین قاضی زاده هاشمی افزود: دو سال پیش حاج قاسم سلیمانی مهمترین مساله کشور را حضور نداشتن مردم در عرصه‌های مختلف دانست و افزود: «هرکجا که مردم میدان دار بودند پیروزی‌های بزرگی به دست آوردیم و هرکجا که مردم حضور نداشتند عقب نشینی کردیم».

وی گفت: قرار بود نهاد‌های انقلابی برای رفع مشکلات، به عنوان یک فرهنگ جدید تاسیس شوند و دستگاه‌های دولتی از این نهاد‌ها الگو بگیرند، ولی این موضوع بالعکس شد و نهاد‌ها از دستگاه‌ها الگو گرفتند.

آقای قاضی زاده هاشمی گفت: به مرور زمان از خاصیت مردمی بودن نهاد‌ها کم کردیم و دولت را بیش از اندازه بزرگ کردیم؛ بگونه‌ای که برای اداره دولت هزینه‌های سنگینی را می‌پردازیم، ولی دولت در حوزه‌های مختلف، کار ایجابی نمی‌کند.

در این نشست نماینده دستگاه‌های مختلف علاوه بر ارائه گزارش‌های فعالیت‌های خود برای مقابله با ویروس کرونا، پیشنهاد‌های خود را درباره هم افزایی فعالیت نیرو‌های جهادی ارائه کردند.

توزیع بیش از یک میلیون بسته معیشتی در سراسر کشور

عزم نیروهای جهادی برای مقابله با کرونامعاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، یک میلیون و ۲۰۵ هزار بسته معیشتی، تهیه و در ۷ مرحله بین افراد شناسایی شده توزیع شد.

حجت الاسلام غلامرضا عادل در حاشیه این نشست در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: این بسته‌های معیشتی با هزینه‌ای بالغ بر ۳۱۳ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان تهیه شد که ۵۰ درصد آن را مردم و خیرین اهدا کردند.

وی به اجرای طرح شهید سلیمانی از هفته بسیج تا سالگرد شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این طرح ۲۲۰ هزار بسته ارزاق، طبخ و توزیع غذای گرم و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام عادل بیان کرد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان اوقاف و اورژانس کشور، زائرسرا و مهمانسرا‌های امامزادگان در کشور با ظرفیت ۲ هزار نفر و در برخی شهر‌ها که شرایط حادتر و ظرفیت بیشتری نیاز باشد، شبستان‌های امامزادگان هم با ظرفیت ۱۰ هزار نفر برای نقاهتگاه در اختیار اورژانس قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به اجرای برنامه‌های معنوی در امامزادگان کشور اشاره کرد و گفت: در این روز‌های کرونایی مراسم معنوی با حضور قاریان، مادحین و خطبا در امامزادگان کشور بدون حضور مردم برگزار شد و از رسانه ملی به خصوص شبکه‌های استانی هم زنده و هم تولیدی پخش شد که طبق آمار صدا و سیما این برنامه‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا