خبرخور

طنین گلبانگ انقلاب در مدارس

به گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، مراسم نمادین این زنگ، امروز همزمان با لحظه ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در دبیرستان دخترانه الزهرا در منطقه ۱۷ آموزش و پرورش برگزار شد.
معاون پرورشی وزیرآموزش و پرورش در این مراسم گفت: برگزاری این مراسم فقط یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه دستورالعملی الهی است و یک اثر تربیتی است که بر روح و جان انسان تاثیر می‌گذارد.
 

کد ویدیو

آقای علیرضا کاظمی افزود: امام راحل پس از ۱۵ سال دوری از وطن در چنین روزی وارد ایران اسلامی شدند و با استقبالی که مردم از آن حضرت داشتند پیوند عمیق ملت ایران را با امام امت به منصه ظهور گذاشتند.
وی گفت: یادآوری این روز به این علت است که یکی از آفت‌های دوری از باور‌ها و ارزش‌های انقلاب و پاسداشت آن‌ها که با برگزاری این مراسم این آفت زدوده می‌شود.

 

کد ویدیو

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: انتخاب یکی از مدارس به عنوان محل اقامت امام راحل پس از ورود به میهن اسلامی نشان داد که مدرسه کانون یادگیری و تحولات انقلاب اسلامی است و جنس انقلاب ما از جنس آگاهی و یادآوری است.
آقای کاظمی کرد: همه تحولات در جوامع از تحول در انسان‌ها آغاز می‌شود و مدرسه مرکز تحول انسان‌ها و فراگیری آموزه‌های درست انسانی و انقلابی است.
وی افزود: انقلاب اسلامی اگر جان گرفت به دلیل این بود که خاستگاه آن فرهنگ بود و امام خمینی (ره) مدرسه را مرکز شروع انقلاب قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا