خبرخور

طرح پژوهشی «تفسیر سیاسی مفاهیم قرآنی از دیدگاه مقام معظم رهبری» رونمایی می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد ذوالفقاری، معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی در گفت‌وگو با ایکنا ضمن اعلام این خبر افزود: طرح پژوهشی «تفسیر سیاسی مفاهیم قرآنی از دیدگاه مقام معظم رهبری» حاصل تلاش علیرضا دانشیار، مولف و پژوهشگر پژوهشگاه است که طی یکسال در حوزه تفسیر سیاسی مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است.

این مبلغ عرصه بین‌الملل اظهارکرد: در تفسیر سیاسی، مفاهیم قرآنی مفسر با نگرش به زندگی سیاسی-اجتماعی، به صورت واقعی، دگرگونی‌ها و رخداد‌های جامعه را از نظر قوت‌ها و ضعف‌های فرهنگی، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری با مفاهیم قرآنی نظیر ایمان، توحید، کفر، عزت، ذلت، جهل، طاغوت مورد ارزیابی قرار داده و به ارائه راه‌حل می‌پردازد.

وی ادامه داد: آیت‌الله خامنه‌ای یکی از اندیشمندانی هستند که با تکیه بر اصول و روش‌های متقن و مقبول علم تفسیر، تفسیر و برداشت‌های سیاسی و اجتماعی خاصی از برخی مفاهیم قرآنی ارائه داده‌اند و می‌توان گفت، تفسیر سیاسی مفاهیم قرآنی از ویژگی‌های اندیشه سیاسی ایشان به حساب می‌آید. از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب رویکردی قرآنی را برای برون‌رفت از معضلات اجتماعی و سیاسی جامعه خویش به کار برده که با تفسیر سیاسی مفاهیم قرآنی صورت پذیرفته است.

استاد جامعهالمصطفی العالمیه بیان کرد: گروه اندیشه سیاسی و انقلاب اسلامی پژوهشکده علوم انسانی، این کتاب را از لحاظ رعایت استاندارد‌های علمی مورد بررسی قرار داده است و پس از انجام اصلاحات از سوی مولف، پیگیری‌های لازم برای چاپ این اثر را انجام داده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ذوالفقاری اضافه کرد: قرار است از این طرح پژوهشی ارزشمند همزمان با هفته پژوهش در پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی رونمایی شده و سپس از سوی انتشارات بین‌المللی المصطفی در ۲۷۲ صفحه به زبان فارسی با عنوان «تفسیر سیاسی مفاهیم قرآنی از دیدگاه مقام معظم رهبری» منتشر شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا