دسته‌بندی نشده

صدای بال فرشته می آید

رمضان ماه نیاز است، ماه نیایش است، ماه نور است و سرور، ماه مرهم زخمهاست، ماه رازهای عاشقانه به خالق بی همتاست، ماه خالص شدن قلبهاست، ماه تهی شدن از بدی هاست، ماه نیازهای عاشقانه است و در دریای بیکران عبادت همنوای لحظه های خوب اذان شدن، هم آغوش نفس های دعای سحر و همنواز آیه های آسمانی.

رمضان، صمیمیت قلب ها را یادآور می شود و پاکی دیدگان را می آموزد و خالص شدن را در دست های سرسبز نیاز برایمان به نمایش می گذارد.

رمضان، ماه بخشش قلبهاست. ماه التیام بخشیدن به زخم های روسیاهان است. و ما روسیاهان همانند شب تیره، همواره خود را سراسیمه و آشفته می یابیم. رمضان، ماه عظمت خالق است. خالقی عظیم که دشواری های روزگار را برایمان سهل و آسان می کند و مهربانی ها را یادآور می شود.

خداوندا، ما روسیاهان درگاهت دست تمنا به سویت دراز می کنیم که در این ماه، ماه پربرکت رمضان، ماه فضیلت قلب ها، ماه شستشوی دیدگان، گناهان ما را ببخشی و ما را شرمسار محبت های خود نکنی. خداوندا، تو چه زیبا سفره رحمت و کرامتت را برای ما بندگان گستردی تا دریچه ای برای رسیدن به کمالات و فیوضات تو شود.

خداوندا! در این ماه پرواز کردن را به ما بیاموز تا عاشقانت ملکوت را نظاره کنند و ابدیت را بیابند.

لطیفا! برای هزارمین بار از تو می خواهم که مرا ببخشی و دریای بیکران عرفان را نشانم دهی، تا بارگاه خورشید را برایم ترسیم کنی. مرا برای قنوتی سبز آماده کن برای نجوای خالصانه با خودت. خدایا، مرا ببخش. منی که در ماه های پیشین شرمسارت گشتم. این ماه را برایم ماه سربلندی قرار بده تا درد هجران نیایش را برای اهل یقین زمزمه کنم. اینک هم نوای آسمان آبی، تا بیکرانه ها را نظاره می کنم. آیا فریادهایم را می شنوی؟ (الغوث، الغوث،…..)

این ماه چقدر عزیز است، ماهی است که تو ما را میهمان خانه ات می کنی. تو چه زیبا به ما آموختی که وضوی نور بگیریم و «انا انزلنا» را زمزمه کنیم. انگار روح انسان عظیم تر از قبل می شود.

رمضان، ماه خودسازی قلبهاست، ماهی است که ما بندگان روسیاه به درگاهت پناه می آوریم تا به فریادمان برسی تا دستمان را بگیری، تا عشق و احساس را برایمان تفسیر کنی، تا آیه های راستین عدالت را همراه با رسول وحی برای ما به ارمغان آوری، تا شب قدر را روحانی تر از همیشه احساس کنیم و با حکمت های گران قدر مولا بیشتر آشنا شویم.

دستمان را بگیر و ما را با تربتی که نام مقدس تو در آن حک شده رهنمون ساز، ما را در خلوص غرق کن و برترین های عالم را نشانمان ده تا ما جرعه نوش دریای معرفت و بی تاب اشعه های مهرت باشیم و تشهد شکوفه های سپید عبادت را برایمان به تصویر بکش تا صدای بال ملائک را بشنویم و به ما آب حیات را بنوشان و مخلوق بودن را بیاموز.

نفیسه توکلی نیا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا