خبرخور

صحیفه سجادیه گنجینه ناشناخته

صحیفه سجادیه گنجینه ناشناختهبه گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای عبدالهادی فقهی زاده در آیین آغاز رسمی «طرح ملی یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران» که در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد افزود:در زندگی امروز صحیفه سجادیه سرچشمه هدایت و معرفت است و زندگی مومنانه و روشنگرانه را برای انسان به ارمغان می‌آورد این کتاب راه مقدس و تابناک آموزه‌های ناب الهی و جلوه‌ای پرفروغ بر رفتار و گفتار اهل بیت (ع) است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: صحیفه سجادیه نمونه کامل قرآن صاعد، گنجینه معرفت و معنویت و سرچشمه بخش بزرگی از فرهنگ ناب دینی است، اما این کتاب پرگوهر و سراسر نور همچنان ناشناخته مانده است.
در ادامه این مراسم محمد علی طالبی استاندار یزد با اشاره به اهمیت و جایگاه صحیفه سجادیه گفت: یزد داشته‌های غنی فرهنگی بسیار زیادی دارد و قرن‌ها به عنوان دارالعباده مشهور بوده، اما طی دهه‌های گذشته با رشد شهرنشینی دچار آسیب‌هایی شده است که باید به این داشته‌های غنی برگردیم.
وی ادامه داد: اطمینان داریم که فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند به رشد بیشتر جامعه مذهبی ایران کمک کند امیدواریم بتوانیم از این طریق فرهنگ دعا و نیایش را در جامعه ترویج دهیم.
نماینده، ولی فقیه و امام جمعه یزد نیز در این مراسم گفت: یکی از امتیازات صحیفه سجادیه این است که چگونه زندگی کردن را به ما می‌آموزد. صحیفه سجادیه راهنما و راهگشای انسان است.
حجت الاسلام والمسلمین ناصری افزود: این کتاب به ما می‌آموزد چگونه با خداوند حرف بزنیم و چه چیزی را بخواهیم و چگونه ارتباط بگیریم.
وی تاکید کرد: دعای مکارم الاخلاق راهکار زندگی را به انسان نشان می‌دهد و هدفش برقرار کردن ارتباط انسان با خداوند است. صحیفه انسان را به چگونه اندیشیدن وا می‌دارد و باعث می‌شود که انسان در کمال قرار گیرد.
نماینده، ولی فقیه در استان یزد گفت: دنیای غرب به دنبال این است که انسان را از مسیر اصلی عبودیت جدا کند و سبک زندگی انسان‌ها را تغییر بدهد و از صد سال پیش در برخی از کشور‌ها مسلمانان را از مکتب‌های قرآنی جدا کرده‌اند. امیدواریم پرداختن به امور قرآنی و ترویج صحیفه سجادیه در دستور کار فعالان قرآنی و نهاد‌های آموزشی قرار بگیرد تا در این امر شاهد یک تحول بزرگ باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا