خبرخور

صحیفه سجادیه، کتابی برای همه ابعاد زندگی انسان

صحیفه سجادیه، کتابی برای همه ابعاد زندگی انسانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس صالحی در آیین آغاز رسمی طرح ملی «یزد، نخستین پایتخت صحیفه سجادیه ایران» با تاکید بر اینکه صحیفه سجادیه یک کتاب جامع است که به تمام ابعاد وجودی انسان می‌پردازد افزود: صحیفه ویژگی‌ای دارد که هر انسانی می‌تواند سهم خود را از آن بردارد و صحیفه سجاده یک مضمون وحیانی دارد.
وی ادامه داد: صحیفه سجادیه تنها یک اثر و یک کتاب، چون دیگر آثار و کتاب‌ها نیست در طول زندگی بشر آثار زیادی در اختیار او قرار گرفته می‌شود، اما ویژگی صحیفه سجادیه این است که به انسان با تمام ساحت وجودی‌اش توجه می‌کند و این یک نکته ارزشمند در صحیفه سجادیه است.
آقای صالحی ادامه داد: انسان چهار ساحت وجودی دارد که عبارتند از ارتباط انسان با خود، انسان با سایر انسان‌ها، انسان با جهان و طبیعت و رابطه انسان با خداوند، اما این‌که یک اثر بتواند به تمام ساحات وجودی انسان بپردازد بی‌نظیر است.
وی گفت: صحیفه برای تمام ابعاد وجودی انسان حرف دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این کتاب یک منزمه وحیانی است با زبان انسانی است. آثاری داریم که با وجود انسان در ارتباط است، اما ممکن است روح او را در بر نگیرد، اما صحیفه زبان بشری است که باعث ارتباط انسان با خداوند می‌شود.
وی افزود: در مجموع صحیفه یک کتاب جامع دعا است که به تمام ابعاد زندگی انسان توجه کرده است و هر انسانی می‌تواند سهمی از آن را بردارد، چرا که در قالب یک زبان انسانی و وحیانی است.
آقای صالحی گفت: صحیفه کتابی است که در اختیار شیفتگان اهل بیت (ع) در طول تاریخ و در کنار انسان‌ها قرار گرفته است. در طول تاریخ اسلام و تشییع کار‌های زیادی برای ترویج صحیفه صورت گرفته است، اما کار‌های بیشتری باید مدنظر قرار گیرد برهمین اساس در راستای پایتخت‌هایی که برای موارد مختلف در نظر گرفتیم استان یزد را به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه معرفی می‌کنیم، چرا که یزد پایتخت دارالعباده و دارالعلم است و امیدواریم این تجربه باعث اشاعه بیشتر صحیفه سجادیه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا